2010 Yazı Mayo ve Bikini Seçimi

yorumsuz
4 views

Yaz aylarının yaklaşmasıyla plajlarda da hareketlilik başladı. Birçok otel henüz yaz sezonunun açılmamış olmasına rağmen doluluk oranını %100 seviyelerine çıkardı. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak isteyen yerli ve yabancı turistler, bu yaz kıyı sahillerinin oldukça hareketli ve renkli geçeceğinin bir göstergesi. Yaz planlarını şimdiden oluşturup rezervasyonlarını yaptırmış olanları sırada bir takım hazırlıklar bekliyor. Bayanlar için bu hazırlıkların kuşkusuz en zor olanı senenin modasına uygun mayo veya bikiniyi seçmek.

Yaz sezonunun en canlı mekânları olan plajlar, bu yazda yerli ve yabancı turistlerle geçmiş seneleri aratmayacağa benziyor. Plajlara renk veren yalnızca plaj aktiviteleri değil aynı zamanda renkleri ve desenleri ile göz alan mayo ve bikiniler. Bayanların yaz ayları yaklaştığında mayo mu bikini mi ikilemi arasında kalmaları onları oldukça zor duruma sokmakta. Eğer sizde böyle bir ikilem içerisindeyseniz vücut şeklinizi baz alarak bu yazımızda vereceğimiz önerileri değerlendirebilirsiniz.

İnce Yapılı Bayanlar İçin;

Vücut şeklinizi belirlemek, mayo mu yoksa bikini mi tercih etmeniz gerektiği konusunda karar vermeden önce yapacağınız ilk iş olmalıdır. Eğer vücut şekliniz ince yapılı ise sizin için en uygun seçim bikini olacaktır. İnce yapılı bayanlarda bel ve kalça arasında orantısal olarak fazla bir fark yoktur. Belinizin inceliğini gözler önüne serecek, ayrıca vücut estetiğinizi ortaya çıkaracak olan bikiniler, sezonun renk ve desen trendleri ile de uyuştuğunda plajlarda dikkatleri üzerinizde toplamamanız için hiçbir neden yok. Bu yazın moda renklerine gelince, mor ve ateş kırmızısı plajların dikkat çekecek renkleri arasında. Bunun yanında parlak taşlı ya da simlerle renklendirilmiş bikinilerde 2010 yazının plaj trendleri arasında.

Balık Etli Bayanlar;

Balık etli deyimi aslında bir vücut biçimini yansıtmaktan çok halk arasında bir söylemdir. Ancak kilolu olmayan, kemik yapısı gelişmiş hanımlar için kullanılan balık etli sıfatı zamanla bir vücut şekli olarak algılanmaya başlanmıştır. Balık etli hanımlarda sarkan bir göbek ya da aşırı büyük bir kalça söz konusu olmaz. Bu yüzden eğer kendinizi bu gruba dahil ediyorsanız bikini giyme konusunda tereddüt yaşamanıza gerek yok. Ancak yine de görüntünüzden memnun değilseniz tercihinizi mayo yönünde de yapabilirsiniz. Eğer seçiminiz bikiniden yana olacaksa renk olarak pastel ve koyu tonları seçmelisiniz. Pastel renkler, yazın bronzlaştıktan sonra beden rengi ile paralellik gösterdiğinden vücut hatlarınızın keskin bir biçimde ortaya çıkmasını engeller. Ayrıca bikinileriniz bu tonlar üzerinde parlak taşlar ve simlerle hareketlendirilmişse sizi daha ince göstermesi de mümkündür.

Kilolu Bayanlar İçin;

Yaz ayları gelmeden birçok bayan diyet ve spora başlar. Yazın plajlara indiğinde daha estetik bir vücuda sahip olmak adına yapılan diyet ve sporda istediği sonuca ulaşamayan bayanlar fazla kilolarını mayo seçerek kapatma yoluna giderler. Mayo özellikle kalça ve göbek bölgesinde ki fazla kiloları saklama konusunda iyi bir tercihtir. Mayonun yüzey alanı bikiniye göre çok daha fazla olduğu için, renk ve desen seçimleri ile fazla kiloları kapatma konusunda daha başarılır. Sıcak yaz günlerinde siyah renk çok tercih edilmese de siyahın toplu gösterme özelliği vardır. Kalçaları geniş olan bayanlar siyah mayo tercih ederek daha toplu bir kalça görüntüsüne sahip olabilirler. Göbek bölgesinde fazlalığı olan bayanlarda açık renkli, üzerinde çeşitli desenlerin bulunduğu mayoları tercih etmelidir. Özellikle asimetrik desenlerin olduğu mayolar hem plajlara renk katmakta hem de göbek bölgesinde olan fazlalıkları gizlemektedir.

Sizlerde vücut şeklinizi belirledikten sonra mayo mu yoksa bikini mi seçmeniz konusunda, yazımızdan aldığınız öneriler ile bir karar verebilirsiniz. Unutmayın ki kilolu da olsanız, ince yapılı da olsanız doğru tercihleri yaptığınızda bütün dikkatleri üzerinize toplayıp plajların renk cümbüşünde bir yıldız gibi parlamanız mümkündür.


Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2010

Konu hakkında yorumunuzu yazın