2013 Tesettür Gelinlik Modelleri

yorumsuz
1 views

Tesettür gelinlik modelleri genç kızların rüyalarını süsleyecek tarzda pek çok seçenek sunuyor. Tesettür gelinlik modellerinin ana özelliği detaylandırılarak özenle işlenmiş başörtüsüdür. Elbette duvak da başörtüsüyle uyum içerisinde olmalıdır. Eğer başörtüsü sade ise duvak daha iddialı, başörtüsü süsleme ağılıklı ise duvak daha sade olarak tasarlanır.

Bu gelinlik modelleri arasında tesettürlü genç kızları prensesler gibi gösterecek seçenekler de mevcuttur. Bu tarz tesettür gelinlik modellerinde başörtüsünün üzerinde bir taç vardır ve duvağı bu taç tutar. Duvaklar genellikle uzun olarak tasarlanmaktadır. Etek kısmı son derece uzundur ve epeyce kabarıktır. Üst tarafı ise daha dar olarak yapılmaktadır. Aynı zamanda kimi modellere pelerin de dahil edilmiştir. Pelerinli modeller daha çok kır düşünleri için uygun olmaktadır. Dantel işlemesi yerine ışıltılı parlak taşlar kullanılır. Gelinliğin süslendiği bu taşlar taçla bir uyum oluşturmaktadır.

Tesettür gelinlik modellerinde dantelleri de sıklıkla görmekteyiz. Dantellerde farklı tasarımlar olmakla birlikte çoğunlukla çiçek temaları işlenmektedir. Gelinliğin çeşitli bölümlerine yerleştirilen dantellerin motifleri duvaktaki motiflerle aynıdır. Ancak gelinlikte az dantel kullanılmışsa duvak tamamen dantellerle oluşturulabilir.

Bu tarz gelinliklerde başörtüsü yerine başı tamamen örtecek şekilde tasarlanmış şapka da kullanılmaktadır. Bu şapkalar estetik tasarımları ve ışıltılı görünümleriyle gelinliği saraylardan çıkma gibi göstermektedir. Çoğu zaman alna kadar uzanan süslemeleriyle gelinliğin üst tarafındaki süslemeler benzerlik ve uyum göstermektedir.

http://enmodagelinlik.com/


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2013

Konu hakkında yorumunuzu yazın