80’ler Modası Geri Döndü!

yorumsuz
2 views

Bir önceki yazımızda, 80 ve 90’lı yıllarda moda olan ve bu sezon yeniden yükselişe geçen mom jean’lerden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise yine 80’li yıllarda moda olan ve 2017 ilkbahar-yazında yeniden mağaza vitrinlerinde görmeye başladığımız trendlerden bahsedeceğiz. Moda, her sezon değişebilir ancak bir dönem moda olan şeylerin bir gün yeniden moda olma ihtimali her zaman var. Annelerinizin o yıllarda giydiği elbiseler ya da kullandığını çantalar duruyorsa çok şanslısınız; çünkü bu yaz onlara çok ihtiyacınız olacak. Göbeği açık kısa bluzlar ve o yıllara ait daha birçok moda parçası, resmi olarak bu sezon dönüş sağlıyor.

O yıllarda cesur renkler ve büyük baskılı elbiseler modaydı. 2017 yazında bunların geri döndüğünü görüyoruz. Tüm zamanların vazgeçilmezi leopar da 80’lerden günümüze gelmeyi başaran diğer bir trend. Günümüz modern sokak stilinde de karşımıza çıkmayı başaran leopar, bu sezon pantolonlarda, şortlarda ve aksesuarlarda ön planda olacak.

Geçtiğimiz sezon ön plana çıkan crop top üstler, 80’ler modasının geri dönüşü ile 2017 ilkbahar-yazında da varlığını koruyor. 80’li yıllarda moda olan bu üstler, modern yaz stilinizi tamamlamak için ideal. Son dönemde ünlü güzeller de tercihini crop top bluzlardan yana kullanıyor. Özellikle Rihanna, bu üstlerin müdavimlerinden.

Geniş omuzlar da bu sezonun öne çıkan trendlerinden. 80’li ve 90’lı yıllarda moda olan vatkalar, 2017 ilkbahar-yazında geri dönüyor. Özellikle dar omuzlu kadınlar için harika bir aksesuar olduklarını söyleyebiliriz. Bu sezon dilerseniz vatka yakalı parçalar tercih edebilir, dilerseniz de aksesuar olarak vatkaları satın alıp gömlek ve bluzlarınızda kullanabilirsiniz.

İlkbahar aylarının vazgeçilmezi olan denim ceketler, 80’li yıllarda da çok modaydı. Bu sezon geri dönüş yaşayan 80’ler modası ile bu ceketlerin de yükselişe geçtiğini söyleyebiliriz. Yoksa günlük sokak stili için sizin kot ceketiniz yok mu? O halde hemen bir tane edinmelisiniz…


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın