Baş agrıları için bitkisel tedavi

yorumsuz
0 views

Başımız ağrıdıgında büyük bir ızdırap çekmekteyiz, çoğu zaman ağrılardan sığındığımız ağrı kesicilerinse eklemlerimize verdiği büyük zarar hepimiz tarafından bilinmektedir. O  zaman ne yapılmalıdır? Bu sorunun en güzel cevabı şifalı bitkilerdir. Anadoluda yüz yıllardır biriken otacı(şifalı bitkilerle tedavi) kültürü bir modern hastalığın daha düşmanı konumundadır. Baş ağrısı.

Baş ağrısının neden kaynaklandığının tespiti önemlidir:

Başınız ağrıyor ağrı enseden kabarıp yukarıya tepeye doğru yükseliyor. Bu durumda ensede ve vücudun genelinde bir ağırlık var ve hatta ensenin uyuşması da bütün bu rahatsızlıklara eşlik ediyor. Bu durum kollesterol yükselmesiyle açıklanabilecek bir durumdur. Kollesterolün düşürülmesi bu tür bir baş ağrısının giderilmesi anlamına gelmektedir.

Ne yapmalıyız:

Kollesterolün düşürülmesinde ceviz sıklıkla kullanılan bir şifalı bitkidir. Önceden dış kabuğunu soyduğunuz cevizleri(sert kabuktan bahsediyoruz) bir bardak ılık suda 6-7 saat bekletiniz. Bardaktaki suyun renginin değiştiğini ve hatta yoğunluğunun arttığını göreceksiniz. Daha sonra bu suyu içerek tüketiniz. Bu kürü 1 hafta uygulayıp 1 hafta bırakınız yaklaşık 3-5 haftda artık vücuttaki ağırlığın ve baş ağrılarınızın kalmadığını göreceksiniz.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın