Bitkisel Erimesine Şifalı Bitkiler ve Bitkisel Çözüm Önerileri

yorumsuz
3 views

kemik-erimesiÖzellikle menopoz dönemini yaşayan kadınların temel problemleri içerisinde yer alan “kemik erimesi” etkisi altına aldığı kişilere büyük zorluklar yaşatabilen bir rahatsızlık çeşitidir. Ama artık korkmanıza gerek yok. Günlük yaşamınız içerisinde tüketeceğiniz özel besinler ile kemik erimesi probleminizin önüne geçebileceksiniz.

Kayısı
Yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum içerir.

Süt
Kalsiyum, protein, B2-A-E-D vitaminleri, folik asit, fosfor ve demir kaynağıdır. Kalsiyum, D vitamini ve fosfor ile birlikte kemikleri ve dişleri güçlendirmek için çalışır. Bunların eksikliği kemikleri eritir.

Soğan
Sarımsakla birlikte enfeksiyonlarla mücadele eder. Kükürt bileşimleri atardamarların zarar görmesini önler. Soğan kemik erimesini de önlüyor.

Marul
Sütten bile daha fazla kalsiyum içerdiği söyleniyor.

Brokoli
Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli, adeta bir vitamin deposu. A, E ve C vitaminleri bakımından zengin olduğu ve çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine bire bir. Demir, selen, bakır ve potasyum kaynağı olan brokoli içerdiği flavonoidler bakımından bağışıklık sistemini güçlendiren bir özelliğe sahip. Antibiyotik özelliğe de sahip olan brokoli bu yönüyle prostat enfeksiyonuna karşı çok etkin.

Kuru Erik
Fenolik bileşikler ve bor elementi bakımından zengindir. Bor elementi kemik sağlığını koruyan, kemik erimesine karşı koruyucu özelliktedir. Günlük 100 gram kuru erik tüketiminin, günlük bor gereksinimini karşılayabileceği belirtiliyor.

Üzüm Çekirdeği Özütü
Flavonoit tipi bileşenler açısından zengin olup oksidatif hasarı önleyici özelliğinin yanında, kemik erimesine neden olan proteolitik enzimleri de azaltıcı etkisi vardır.

Nar özütü
İçeriğindeki flavonoit yapısında bileşenler nedeniyle üzüm çekirdeği gibi etki gösterir.

Portakal gibi Narenciye Meyveleri
C vitamini ve flavonoit yapısındaki bileşenler sebebiyle kemik sağlığı açısından önemlidir

Elma
Kemik erimesini azaltıcı etkisi vardır.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın