Böbrek Taşı Düşürmek İçin Bitkisel Kür

yorumsuz
1 views

Mısır püskülü, Çoban kesesi, Sedef otu, Bayır turpu, Hatmi, Hazenbel, Pekmez

Hazırlanış Şekli: Mısır püskülü suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen sıvı tedavi süresince ve aç karnına günde iki bardak içilir.

* Çoban kesesi bitkisi ve sarı sedef otunun demlemesi yapılır. Süzüldükten sonra elde edilen sıvı tatlandırılmadan ısıtılarak bir fincan içilir.

* Bayır turpu dilimlenerek suda pişirilir, süzülerek elde edilen sıvı tatlandırılmadan ve tedavi süresince aç karnına bir bardak içilir.

* Hazenbel bitkisinin kökü suda haşlanarak süzülür. Elde edilen sıvı şerbet kıvamına gelinceye kadar pekmez ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan şerbetten günde iki bardak içilir.

Avakado Yaprağıyla Böbrek Taşı düşürme

1Su bardağı suda 1Tatlı kaşığı avakada yaprağı kurusunu 6,7 dk kaynatıyoruz. Ilıyınca günde 1kere 1hafta, 10 gün tekrarlayarak içiyoruz.ve sonra bırakıyorsunuz.

Böbrek ağrısını dindiren bitki çayları

Yerinden oynayan küçük bir taşın, idrar yoluna ulaşarak idrar akışını engellemesi sonucunda oluşan dayanılması zor ağrılardır.

– Böbrek ağrısında kedi otu kökü, mayıs papatyası, kekik, atkuyruğu gibi bitkilerin çayı ve oturma banyoları rahatlatıcıdır, ancak ağrıya yol açan neden ortadan kaldırıldıktan sonra ağrılar sona erebilir.

– 1 litre suya birer tutam keten tohumu ve meyan kökü konur, 15 dakika kaynatılıp süzülür ve günde 3-4 bardak, aç karnına içilir.


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın