Böbreklerde taş oluşumunu önleyen bitkisel kürler

yorumsuz
1 views

bobrekBöbreklerinizin sağlığını şifalı çaylarla koruyun başlıklı yazımızda detaylıca anlatılan ve idrar artırıcı özelliklere sahip bitkilerin önemli bir özelliği de taş oluşumuna karşı önlem oluşturması veya var olan taşların atılmasına destek olmasıdır.

İdrar artırıcı özellikleri ile uzmanlar tarafından böbrek sorunları olan hastalar tarafından sıklıkla tüketilmesi tavsiye edilen bitkilerin önemli bir özelliği de taş oluşumuna karşı önlem oluşturması veya üriner sistemden taşların ve kumun dışarı atılmasını desteklemeleridir.

Taş oluşumunu engelleyen kür 1

Malzemeler: – 20şer gr ısırgan otu kökü – Kuşburnu, – Maydanoz kökü, – Sinirliot.

Hazırlanışı ve kullanımı: Malzemeler çok ince kıyılarak iyice karıştırılır. 1 tatlı kaşığı dolusu bitki, orta boy 1 su bardağı dolusu soğuk suya eklenir, hafif ateşte üstü kapalı olarak 4-5 dakika kaynatıldıktan sonra, 10 dakika demlendirilir ve süzülür. Sabahları, aç karnına 1-2 bardak içilir.

Taş oluşumunu engelleyen kür 2

Malzemeler: – Cüce mürver kökü (toz haline getirilir), – Yeşil yulaf (veya sinirliot), – Frenk üzümü yaprağı, – Ardıç kozalağı.

Hazırlanışı ve kullanımı: Malzemeler çok ince kıyılarak eşit oranda karıştırılır. 1 tatlı kaşığı dolusu bitki, orta boy 1 su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 15 dakika demlendikten sonra süzülür. Gün boyunca, 2-3 bardak taze demlenmiş çay, aç karnına içilir.

Taş oluşumunu engelleyen kür 3


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2013

Konu hakkında yorumunuzu yazın