Cilt Parlaması Nasıl Önlenir?

yorumsuz
3 views

Yağlı ve karma ciltlerin en büyük problemlerinden biri, günün ilerleyen saatlerinde ciltte oluşan parlamalardır. Özellikle makyajın daha kötü görünmesine neden olan cilt parlaması, bazen ne yaparsak yapalım bizi terk etmiyor.

Piyasada bunun çeşitli losyon ve mendiller olsa da, kökten bir çözüm için daha etkili yöntemler denemek gerekiyor.

Hepimiz parlak bir cilde sahip olmak istiyoruz ama hiç kimse bir pizza diliminden yağlanan parmaklar gibi görünmek istemez.

Yağlı cilt tipine sahip olanlarda ciltte parlama eğilimi daha fazla olsa da, her zaman her şey için bir çare vardır. Peki, cilt parlaması nasıl önlenir ya da oluşan parlamalar nasıl yok edilir?

1) Ani bir değişim varsa doktora görünün.

Bunu herkes söylüyor olabilir ama cildinizde ani bir değişim varsa ve cildiniz olması gerekenden çok fazla yağlıysa, bir dermatologa ve iç hastalıkları uzmanına görünmelisiniz. Çünkü sorunun asıl kaynağına inmezseniz, dünyanın en iyi makyajı bile buna çözüm olmayabilir.

2) Temizleyin, Tonikleyin, Nemlendirin

Parlamaya eğilimli bir cildiniz varsa, doğru bakım çok önemli. Cilt tipinize uygun olmayan ürünler, parlamanın önüne geçmez. Cilt tipinize uygun bir temizleyici, ardından doğru tonik ve nemlendirici ile günlük cilt temizlik ve bakımını tamamlayın.

3) Baz Kullanın

Aşırı parlak ve yağlı bir cilde sahipseniz, astarlar gerçekten işe yarıyor. Mükemmel bir matlaştırıcı astar yalnızca makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamaz, aynı zamanda yağın emer; böylece cildinizin daha uzun süre mat görünmesini sağlar.

4) Yağsız Fondöten Kullanın

Yağlı bir formüle sahip bir fondöten, cildinizin makyajı kusmasına neden olur. Oil free olarak bilinen yağsız fondötenler, cildin parlamasını engeller ve daha uzun süre mat bir görünüm elde etmenizi sağlar.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın