Çocuklar İçin Eğlenceli Bilgisayar Oyunları

yorumsuz
4 views

Bir çocuğun şekerden daha fazla sevdiği bir şey varsa o da oyun oynamaktır. Sıcak yaz günlerinde çocuğunuz bahçenizde, sokakta veya parkta oynayabilir. Fakat soğuk kış günleri geldiğinde çocuklar dışarıda oynarken eğlendikleri kadar ev içinde eğlenemezler ve bu yüzden çoğu zaman huysuzlaşırlar. Hemen hemen her evde bir bilgisayarın olduğu günümüzde çocukları eğlendirmek ve meşgul etmek, bilgisayarların olmadığı dönemlere göre daha kolaydır.

Oyunlar
Kız oyunları
Barbie oyunları
Araba oyunları

İnternette çocuklar için her yaş grubuna uygun oyunlar bulabilmek mümkündür. Özellikle de üyelik gerektirmeyen veya program indirilmesi gerekli olmayan flash oyunlar küçük yaşlarda olan çocuklar için çok daha uygundur. Ayrıca bu oyunları grafik özellikleri fazla gelişmiş olmayan en eski bilgisayarlarda bile çocuklar oynayabilir. Boyama oyunları, alfabe oyunları, sayma oyunları küçük yaştaki çocuklar için hem eğlenceli hem de eğitici olacaktır. Daha büyük yaşlarda olan çocuklar için de eğitici matematik, tarih veya fen içerikli oyunlar da bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra aileler, çocukların saldırganlık veya bağımlılık yapan oyunlardan uzak durması gerektiğini unutmamalı. Her ne kadar böyle bir durum ispat edilebilmiş değilse bile yine de bu tür oyunlara karşı biraz daha dikkatli olmak faydalı olacaktır.


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın