Diyetisyen fiyatları

yorumsuz
0 views

Sağlıgımız için zayıflamalı ama zayıflarken daha kötü olmamak için bir diyetisyen programında zayıflamalıyız. Günümüzde pekçogumuz diyetisyen fiyatlarını bilmediğimiz için pahalı diye düşünüp gitmiyoruz.

Diyetisyenler konularında uzman olan kişiler oldukları için her vücut tipine, kilo fazlalığınıa ve yaşam şekline göre farklı türde diyetler uyguluyorlar. İnsanların yeme alışkanlıkları ve yaşam şekilleri diyetlerde çok önemli ipuçlarını oluşturmaktadır.

Şehirden şehire farklılıklar gösteren diyetisyen ücretleri, aslında en çok diyet türünde farklılık yaratır. Ama istanbul’daki fiyatlar diğer illere göre ortalama % 10-50 arasında daha yüksek görünebilir. Ne de olsa İstanbul ünlülerin diyetisyenlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ankara ve izmir için fiyatlar biraz daha düşüktür. Genellike diyet uygulamalarının belirlenmesi için ilk muayene ücreti 60- 100 TL. arasında değişmektedir. Bundan sonra sizi 6 ve ya 12 aylık bir diyet ve takip süreci beklemektedir. Haftalık kontroller, psikolojik destek ve bir çok uygulama için daha sonra aylık ve ya altı aylık fiyatlar belirlenmektedir. Bu fiyatlar tüm uygulamalarda farklılık göstermekle birlikte aylık 100- 600 TL. gibi değişken rakamlar mevcuttur.


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın