DOĞRU KIYAFET SEÇİMİ | ModaveKadinlar.com

yorumsuz
0 views

Moda ve Kadınlar Zayıf görünmenin tek yolu bitmek bilmeyen diyetler değil… Evet, belki sadece bir kamuflaj ama doğru kıyafet kombinasyonuyla daha zayıf görünebilirsiniz…
Pantolonlarınız, etek, bluz ve ayakkabılarınızı düzgün bir şekilde kombine ederek en az 6 kilo vermiş görünmeniz mümkün. Hele bunları hepsi siyahsa. Eğer tek renk işi bana göre değil diyorsanız ayakkabılarınızı parlak bir renk seçersiniz olur biter.
İnce görünmenin bir numaralı sırrı: Orantı

Bol ve yuvarlak kesimler sizi de hantal ve kilolu gösterir. Bu yüzden siz de dnegeyi sağlamak için bol bir etekle dar bir tişört, uzun ve uçuş uçuş bir tunikle daracık bir bir jean ya da mini etekle daha uzun bir bluz tercih edip orantıyı yakalamaya bakın
Doğru ceket seçimi

Kalçalarına kadar uzanan ceketler ve üzerinizde bol duran modeller sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Bel kısmı oturan bir ceket her zaman belinizi ince gösterecektir.
Biçimli etekler

Kalem etekler iyi hoş da herkesi daha hantal göstermeye meyilli. Bele oturduktan sonra hafif bollaşan şekilli bir etek her zaman daha iyidir.
Trençkotunuz uzunsa siz de uzunsunuz

Bel hizasındaki ceketler mümkün olduğunca kaçının, daha uzun ve kalçanızı örten modeller sizi de uzun gösterecek.
Jeanlarınızı topuklularla giyin

Dergilerde, gazetelerde neden birçok ünlünün jeanlerinin altına topuklu ayakkabı giydiğini merak ediyorsunuzdur. Çünkü bu son derece doğru bir tercih. Böyle bir kombinasyon.özelliklejanle yapılırsa her kadını olduğundan daha ince, uzun ve şık gösterecektir.
Doğru kemer seçimi

Daha geniş kemerleri tercih etmeniz sizi daha da küçük gösterir. Ve belinize tam oturan bir kemeri seçmenizde fayda var.
Pantolonunuzun kesimlerine dikkat edin!

Bel kısmı pilisiz düz olan bir model ve 1 -2 cm daha geniş olan bir pantolonu tercih edin. Böylece karın kısmınız ikiye bölünmez ve daha fit görünür.

Kırmızıdan vazgeçmeyin!

Gücün ve özgüvenin simgesi olarak görülen kırmızı iddialı bir renk olmasının yanında koyu tonları tercih edildiğinde gizleyici özelliği vardır. Bu yüzden siyahla kendinizi kısıtlamayın kırmızı da bir alternatif.

Baskılı, desenli giysilere dikkat

Desenlilerin de düz kıyafetler kadar ince gösteren özelliği var ancak doğru kullanıldığında tabi ki. Eğer kalçalarınız genişse siyah bir tayt üzerine desenli bir tunik ile kombinasyon yaparak kamufle edebilirsiniz. Unutmayın ne kadar küçük desen o kadar ince görünüm…
Bluzunuzla pantolonunuz nerede buluşuyor?

Bluzuz ve pantolonunuz tam da belinizin orta hizasında buluşuyorsa yandınız. Birkaç kilo fazlalığınız varmış gibi görünürsünüz. Bluzun pantolonunuzdan biraz daha uzun olması gerekiyor.

Dolabınızda bulunması gereken renk: Beyaz

Siyah kadar inceltici etkisi olmasa da beyazı da koyu renklerden sıkıldığınızda ve ferah hissettiğinizde giymek hakkınız. Yalnız orantıya dikkat edin. Bol beyaz bir bluzun altına dar kesim bir pantolon olabilir mesela. Ya da beyaz renkte uzun bir ceket için koyu tonlar da bir ayrıntı düşünmelisiniz….

Moda ve Kadınlar

Moda ve Kadınlar


Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2009

Konu hakkında yorumunuzu yazın