Doğru makyaj nasıl yapılır

yorumsuz
2 views

Güzel makyajın sırrı aslında doğru ve yakışanı yapmaktır. Malyaj mazemelerini doğru kullanarak ve size yakışanı bularak sizde mükemmel bir makyaj yapabilirsiniz.

Fondöten

Fondöten :Ciltteki kusurları örtüp güzel bir görünüm ve cilde renk vermek için kullanılır.Sıvı , krem ve kalıp şeklinde olanları vardır.

Cildin ihtiyacına ve kullanım amacına göre bir tanesi seçilip mazkyaj bazı olarak uygulanmalıdır.Profesyonel makyajın başlangıcı bu şekilde olur.

Uygulunaşı :Ten rengine uygun fondöten yüze noktalar halinde bırakılır ve fondöten süngeri yardımıyla dağıtılır.Burada önemli olan makyaj yapılacak kişinin ten rengine uygun fondöteni seçmektir.
Allık Nasıl Sürülür

Allık Nasıl Sürülür

Yüze renk ve tazelik kazandırır.Elmacık kemiği ve yanak çukurunun görüntüsü etkileyen makyaj malzemesidir.

Açık Tenli bayanlarda Pembe tonlar

Esmer ve bronz tenlerde mercan tonlar

Tüm ciltler için ise şeftali tonları kullanılabilir.

Uygulanışı : Allık makyaj bitimine doğru uygulanılır.Yüz Şekillerine göre sürülüş şekli değişir.Oval bir yüzde kulağın üst kısmıyla ağız kenarının kesiştiği noktaya uygulanır.

Allık, aşağıdan yukarı doğru bilek ağırlığınca uygulanır.Yüzün her kısmında gezdirilmesi gerekir.

eyeliner

Göz Kalemi- Eye Liner :Göz kalemiyle gözdeki şekil bozukluklarını gidebileceğiniz gibi, küçük gözlerin daha belirgin ve büyük görünmesini de sağlayabilirsiniz. Makyajın, önemli bir unsuru olan göz kalemini kullanmaktaki amaç, kirpiklere derinlik kazandırarak, gözleri vurgulamaktır.

Eyeliner gözlerde sert bir ifade yaratır.Eğer dönem makyajı yapmayacaksanız bir fırça yardımıyla eyeliner ın üzerineden siyah bir farla geçebilirsiniz.
Göz Farları

Göz Farları

Sarışın Bayanalar : Kahve tonları, Gri ,Mavi ve Pembeler

Kızıl Bayanlar :Kahverengi,Turuncu ,Kiremit Ve Yeşiller

Esmer Bayanlar :Canlı yeşiller, Su mavisi ,kızıl kahveler

Kumral Bayanlar : Toprak ve yeşil tonları

Rimel

Rimel: Kirpiklerin daha sık daha koyu ve daha uzun görünmesini sağlar.

Uygulanışı : Önce üst kirpiklere fırça yatay olarak tutup sürülür.Daha sonra göz yukarı kaldırılarak alttan üstlere doğru sürülür.Rimel saç renginden iki kat koyu olmalıdır.İyi sürülmüş bir Rimel yapılan makyajı da gösterir.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın