Doğru Röfle Yapmak

yorumsuz
0 views

Kadınların saç hakkında olmazsa olmayanlarındandır röfle, röfleyi doğru yapmak ve röfle hakkında geniş bilgi öğrenmek isteyenlerin tam aradığı makaleyi okumak için yazının devamını okuyun.

Yaz mevsimi geldi. Ben saçımı bu mevsim kırmızı yaptım. Ama sizin canınız röfle yaptırmak isteyebilir. Röfleyi çok seviyorum aslında. Saçın birkaç ton açığını saça eşit biçimde yaymak ve böylece saça gölgeler vermek oldukça hoş duruyor.

Bende röfle yaptıracak saç yok ama sizde varsa röfle konusundaki bu bilgileri mutlaka okuyun. Kuaförzede olmamak için öncelikle kendinize işinin ehli, kaliteli bir kuaför bulun.

Röfle nedir? Kaç çeşit röfle vardır?
S: Değişik tondaki saç renkleri üzerine eşit olarak küçük parçalar halinde, saç tonunun 1 ila 6 ton arasında saça haçim, parlaklık, dolgunluk vermek amacıyla yapılan renklendirme ve tonlamadır, renk yansımasıdır.

Röfleyi temelde 5 çeşit diye sınıflandırabiliriz: Röfle, Meç, Degrade (gölge), Balyaj, Palet röfle

Röfle en çok kimlere yakışır?
S: Esmerler görünümlerini yumuşatmak için röfleyi çok tercih ediyorlar. Ama kumrallara, buğday tenli kadınlara ve açık tenlilere çok daha fazla yakıştığı bir gerçek tabii.

Bence en cok kumral tende güzel ve doğal duruyor. Kumral saç üzerine platin röfle veya balyaj favorilerim. Elbette saç renginden sıkılmış, değişiklik isteyen, renk yansıması ve parlaklık isteyen herkes yaptırabilir. Burada önemli olan sarının tonu yani açıklığı veya koyuluğu. Bunun dışında kahve tonların üzerinde kahve bakırlar, kumral bakır üzerinde platin renk tonlamaları bizim tercihlerimizdir.

Röfle ile balyaj arasındaki fark nedir?
S: Röfle: Ana ton saç renginin aralarından seçilerek, orta incelikte parçalara ayrılıp saçların simetrik bir şekilde boyanmasıdır. Balyaj ise, ana ton saç renginin doğallığı korunarak, saç boy ve uçlarına atılan renk yoğunluğudur.

Röfle kaç ayda bir tekrarlanmalıdır?
S: Röfleli saçlar, sık ve sarı tabir ettiğimiz röfle uygulanmış ise minimum 3 ila 4 ayda yenilenmelidir.

Röfleli saçın bakımı nasıl olmalıdır?
S: Röfleli saçın bakımı diğer saçlara göre daha zordur. Özel açıcılarla yapıldığı için saçtaki protein ve nem molekülerinin korunması daha sonrasında saça nem yüklemesi ve likit keratin yüklemesi diğer röfle uygulamsına kadar ayda bir kez olmak kaydıyla bakımı sağlanmalıdır.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Eylül 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın