En Çok Tercih Edilen Gelin Başı Modelleri

yorumsuz
2 views

Her sezon gelinlik ve gelin başı modasında bazı modeller eklenirken bazıları da tarihe karışıyor. Ancak genel olarak formlar çok değişikliğe uğramıyorlar. Mesela bir genelleme yapmak gerekirse, topuzların her sezon yerini koruduğunu rahatça söyleyebiliriz. Topuz konusunda o kadar çok alternatif var ki her geline hitap edebilecek bir model mutlaka oluyor.

Gelin başı modelleri arasında en fazla topuzlu modellerin tercih edilebiliyor olmasının bir diğer nedeni ise yüzü ön plana çıkarıyor olması. Gelinlikte en çok vurgulanması gereken şeyin gelinin yüz güzelliği olduğunu düşünürsek çeşit çeşit modelleri ile topuzlar bu duruma en iyi şekilde yardımcı oluyorlar.

Duvaklar da her sezon değişkenlik gösteriyor. Bazıları popülerliğini artırırken bazıları tarihe karışıyor. Gelin başı modelleri için çok önemli bir rol oynayıcı olan duvaklar kafes modelden rahibe modeline kadar çok farklılık gösteriyor. Duvağın modelinin gelinlik ile uyumlu olması çok önemli. Özellikle renk konusunda sıkıntı yaşamamak için duvağın da aynı malzemeden üretilmesi gerekiyor.

Açık saçlar gelinlerin çok tercih etmediği modellerden. Bu duruma sebep olan şey bu tarzda açık bırakılan saçların ilerleyen saatlerde formunun bozularak sıradan ve sönük bir hal olması olabilir. Duvak seçimleri açısından da açık gelin başı modelleri için daha az alternatif mevcut. Toplu saçlar duvak seçimi açısından çok daha avantajlı konumdalar.

http://gelinsacimodelleri.net/ adresinden gelin başı modellerini inceleyebilirsiniz.

Saç aksesuarları da gelinlerin ilgi gösterdiği bir başka detay. Özellikle ense kısmına yerleştirilen ve duvak çıktığında da kullanılabildiğinden çok şık bir görüntüye ulaştırıyor. Taçlar da her ne kadar gelin başı için eskisi kadar popüler olmasa da yine de bazı bayanlar tarafından tercih edilebiliyor. Demode olduklarını söylemek hata olur, çünkü çok modern görünümde zarif taçları bulmanız mümkün.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2013

Konu hakkında yorumunuzu yazın