Evde Deterjan Nasıl Yapılır?

yorumsuz
3 views

Bir bulaşık yıkama deterjanının bulaşıklarınızı temizlemesini beklemeniz gayet doğal bir beklenti; ancak bir deterjan bunun çok daha ötesine geçebilir ve bu pek iyi bir şey gibi görünmüyor.

Bu ürünlerin nasıl hazırlandıklarını, güvenli olup olmadıklarını biliyor musunuz? Bunun için biraz zaman ayırmanızı öneriyoruz.

Biraz araştırma yaptığınızda, bulaşık yıkama deterjanlarının o kadar da masum olmadığını fark edeceksiniz. En iyi seçenek, deterjanı evde kendiniz hazırlamaktır.

Evde deterjanınızı kendiniz hazırlamak, size yalnızca maddi olarak kar etmez, aileniz ve sizin için de doğal bir ürün kullanımı sağlar. Peki, evde deterjan nasıl hazırlanır? Hangi malzemelere ihtiyacınız olacak?

Bunun için genişçe bir kaba, gıda kalitesinde olan kistil sabununu alın. Üzerine daha sonra bir miktar saf su ilave edin. Tamamen doğal ve bitki esaslı olan kistil sabunu, klasik sabunların aksine herhangi bir kimyasal içermediğinde mutfakta harikalar yaratır. Ev yapımı bulaşık deterjanı yapımına devam ederken, karışımın içerisine bir miktar elma sirkesi ve kaya tuzu ilave edin.

Sirke, durulama ajanı olarak görev yaparken yağın alınmasına yardımcı olan asetik asit içerir. Sirke ayrıca, sert sudan kaynaklanabilecek sorunların hafiflemesini de sağlar. Tuz ise ovma aracı olarak görev görecek.

Artık esansiyal yağları ekleyebilirsiniz. Portakal yağı bunun için muhteşem bir seçim. Hem bakterileri uzaklaştırıyor hem de bulaşıklarınıza hoş bir koku yayılmasını sağlıyor. Portakal yağının yanı sıra limon yağı da oldukça güçlü ve etkili bir seçim. Antibakteriyel özellikli limon yağı, mutfakta harikalar yaratacak.

 


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın