Evde Güneş Kremi Nasıl Yapılır?

yorumsuz
3 views

Güneşin zararlı ışınları; kısa vadede cildinizde yanıklara ve kızarıklıklara, uzun vadede ise cilt kanserine neden oluyor.

Güneş, en iyi D vitamini kaynaklarından biri olsa da, doğru bir şekilde hareket edilmediğinde, cildiniz için çok zararlı olabiliyor.

Her mevsim ihtiyacınız olan ama özellikle de yaz aylarında mutlaka kullanmanız gereken güneş kremleri konusunda içinde ne olduğunu bilmediğiniz ürünlere güvenemiyorsanız, evde güneş kremi yapmayı deneyebilirsiniz.

İçinde ne olduğunu bildiğiniz, doğal malzemelerle yapacağınız ev yapımı güneş kremi, bütün bir yaz sizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacak. Geleneksel güneş kremleri zararlı kimyasal maddeler ve toksinler ile doludur. Onun yerine, bu ev yapımı güneş koruyucu tarifi deneyin! Bu tarif, cildinizi yalnızca yanıklara korumakla kalmaz, aynı zamanda cildinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri de sağlar. Hemen bugün denemeye ne dersiniz?

Evde Güneş Kremi Tarifi

Malzemeler;

  • 10 damla lavanta yağı,
  • 1 yemek kaşığı nar yağı,
  • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı,
  • 2 yemek kaşığı çinko oksit,
  • 2 yemek kaşığı Shea yağı,
  • 1 adet cam kavanoz

Çinko oksit dışındaki tüm malzemeleri cam kavanozda birleştirip karıştırın. Düşük sıcaklıkta bir tencerenin içine koyup yağlar eriyene kadar birkaç dakika bekletin. Ardından çinko oksit de ilave edin ve kavanozun kapağını kapatıp serin bir yerde saklayın. Toplamda 10-15 dakikada hazırlayabileceğiniz bu ev yapımı güneş kremi, yaklaşık 10-12 kullanım için yeterli olur. Yaz aylarında siz de güneş kreminizi evde hazırlayıp rahat edin!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın