Göz Altı Morlukları İçin Maskeler

yorumsuz
6 views

Bazen sabahları, uykumuzu yeterince alsak bile, gözlerimizin altında morluklarla uyanıyoruz. Bu durum, sık sık olmaya başladığında, bunun yaşlanma sürecinin doğal bir parçası olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz ancak göz altı morlukları kader değil!

Gün içinde onları gözlük takarak kamufle etmeye çalışıyor olabilirsiniz ama bu kalıcı bir çözüm sunmaz. Bu noktada, göz altı morlukları için yapabileceğimiz başka şeyler aramak gerekiyor.

Özellikle stres ve yetersiz uykuya bağlı olarak ortaya çıkan bu morluklar, bilgisayar başında uzun saatler geçirmekten de olabiliyor.

Göz altında oluşan halkalar ve morluklar için evde çözüm bulmak isteyenler için en etkili maskeleri araştırdık. İşte 6 farklı göz altı maskesi

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Koyu halkaları ve göz altı torbalarını gidermenin en iyi yollarından biri, bölgeye Hindistan cevizi yağı ile masaj yapmaktır. Akşamları yatmadan önce birkaç dakika bölgeye masaj yapabilirsiniz.

Salatalık Maskesi

Cildi aydınlatmak için en iyi alternatiflerden biri salatalıktır. Yapmanız gereken ise oldukça basit; salatalıkları halka halka doğrayın ve göz çevrenize bu dilimlerle dairesel hareketlerle masaj yapın!

Badem Yağı Maskesi

Cilt ve saç için güzel bir nemlendirici olarak tanıdığımız badem yağı, organik olduğunda göz çevresine de uygulanabilir. Göz altı morlukları ve torbalar için, badem yağı ile göz çevrenize masaj yapın.

Patates Maske

Başınız ağrıdığında patatesi başınıza tülbentle doluyorsunuz. Peki, ya göz çevreniz? Patatesi kalın dilimleyip göz çevrenizde 15-20 dakika bekletin.

Çay Maskesi

Poşet çayınızı içtikten sonra onu çöpe atmak yerine göz çevrenize bakım yapın. Yapmanız gereken, çay poşetlerini gözlerinizi kapattıktan sonra üzerinde 10-15 dakika bekletin.

Domates Maskesi

Göz altı morlukları ve torbalar için evde uygulayabileceğiniz bir maske de domates maskesi. 1 tatlı kaşığı domates suyunu 1 çay kaşığı un ile karıştırıp göz altlarınıza sürün ve 15 dakika bekletip durulayın.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın