Göz Çevresi kırışıklıklarına Öneriler

yorumsuz
1 views

Göz çevresi kırışıklıkları kadınlar arasında son derece rahatsız edici görünüm oluşturur. Bunun sebepleri öncelikle aileden gelen genetik yapınız sonra ruhsal durumunuz ve tabii çevresel faktörlerdir. Kısaca iç ve dış etmenler dolayısıyla ciltte kırışıklıklar oluşabilir. Zamanında sebepleri bilip de önlem alınabilirse ileriki yaşlarda daha genç görünüme sahip olabilirsiniz.

Bazı kadınlar kırışıklıktan çekindikleri için gülmekten mahrum kalırlar. Halbuki gülmek öncelikle ruhunuzu sonrada bedeni, cildi canlı tutmanızı sağlar. Gülümseyen her kadın cildinde kırışıklık olsa da güzeldir. Ayrıca yüzünüzdeki kırışıklıklar sizin hayatınızın anlamını ve kazandığınız deneyimlerin de göstergesidir. Gereken bakım önerilerine gelince, ancak ürün seçiminde doğru karar vererek önlemler alabilirsiniz, bu sayede kırışıklıkları geciktirmek kolaylaşabilir.

Bizde sizlere kadinlarsitesi.com olarak bu konuda yardımcı olmasını umduğumuz, evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç önerileri paylaşmak istiyoruz.

goz-bakimGözlerinizdeki yorgunluk sizi çok rahatsız edebilir. Bunun için buzlukta bekletilmiş iki kaşık -tatlı kaşığı olabilir- yeterlidir. Buzlukta on beş dakika bekleyen soğuk kaşıkların bombeli alt tarafıyla göz kapaklarının üzerinde beş dakikalık yukardan aşağı ve sağdan sola kaydırma hareketleri gözlerinizi hem serinletir hem de canlandırır.

Kırışıklıklar için uygun bakım kremleri kullanabilirsiniz. Ayrıca ıhlamur da çok etkilidir. Önce sıcak sonra da soğuk ıhlamura batırılmış pamuklarla göz çevresine kompres uygulayabilirsiniz. Taze meyveler de kullanabilirsiniz. Mesela inciri dilimleyip gözleriniz üzerinde bekletirseniz faydasını göreceksiniz.

Yaz aylarında havuz sefasından mahrum kalmamanız için öncelikle sağlığınız adına hijyen kurallarına dikkat edilmeli. Havuz suları klorlu olduğundan gözlerinizde kızarıklıklara sebep olabilir. En iyisi siz yüzme gözlüğü edinin ve havuzda mutlaka kullanın.


Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın