Hamilelikte Seyehat

yorumsuz
2 views

Mutlaka hamile iken bir yerlere gitmeniz gerekebilir. Bu sırada nasıl önlemler almalı neler yapmalısınız merak etmiş olabilirsiniz. İşte bizde bu önerileri sıralayarak size doğru bir bilgi vermek için araştırma yaptık ve güzel bir biçimde açıkladık. İşte seyehat sırasında olması gerekenler ve uymanız gereken detaylar.

-Mutlaka emniyet kemeri takın.Emniyet kemerinin hafif baskıları bebeğinizi rahatsız etmez. Aksine, emniyet kemerinin takılmamasından kaynaklanan çarpmalar çok daha tehlikelidir.
-6 saatten uzun yolculuklara çıkmayın.
-Yolculuk boyunca sık sık mola verin ve molalarda yürüyüş yapın.(Hareketsizlik kan dolaşımını yavaşlatabilir, buna bağlı olarak toplardamarlarda özellikle varisi olanlarda damar içi tıkanmalar olabilir.)
-Bol bol sıvı tüketin.(Hem hareketsizlikten hem de sıvı alımının azlığından dolayı kabızlık gelişebilir)
-Yolculuk sırasında ayaklarınızı yukarıda tutmaya çalışın.(Ayaklarınızın aşağıda kalmasından dolayı ayaklarda şişlikler oluşabilir.)
-Belinize destek yastığı koyun.
-Bulantı olasılığına karşı tuzlu yiyecekleri tercih edin. Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durun.(Doktorunuzun tavsiye ettiği bir bulantı ilacı alabilirsiniz.)
-Otobüsle seyahat ediyorsanız,tuvalete yakın koltukları tercih edin.

Uçakla seyahat
-Türk Hava Yolları gebeliğin yedinci ayından sonra uçak yolculuğu yapacağınıza dair bir doktor raporu istemektedir. Yedinci aydan önce istisnalar dışında uçuşunuz için bir engel yoktur.
-Basıçsız kabinleri olan küçük uçaklarla seyahat etmeyin.(Kabin basıncı değişiklikleri ve hava boşluklarıyla ilgili sarsıntılar erken doğum riski doğurabilir ya da var olan bir riskiniz varsa artırabilir.)
-En az 2 saatte bir yerinizden kalkıp yürüyün ya da hafif bacak hareketleri yapın.
-Bol sıvı alın.

BU ÖNERİLER NORMAL SEYREDEN GEBELİKLER İÇİN GEÇERLİDİR,SORUNLU BİR GEBELİK DÖNEMİ GEÇİRİYORSANIZ,YOLCULUK İÇİN DOKTORUNUZA DANIŞIN.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ağustos 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın