Hatasız Makyaj

yorumsuz
0 views

Her kadın özellikle kendine dikkat eden kadın makyajının hatasız olmasını ister ve bunun için yarım saatini makyaj yapmaya feda edebilir. Moda ve kadınlar takipçileri için hatasız makyaj’ın sırrını aşağıdaki yazıda vereceğiz.

FONDÖTENLE MASKE YAPANLAR

Fondöten, iyi dağıtılmaz ve çizgi halinde kalırsa, istenilen pürüzsüz yüz görünümü maske gibi durabilir. Fondötenle gerçek bir pürüzsüzlüğe kavuşmak için:
1. En önemli nokta, cildine en yakın fondöten tonunu seçmek ve mümkün olduğunca a
z sürmek.
2. Fondöteni, yüzünün orta bölümünden (T bölgesi) sürmeye başlayıp dışa doğru saç çizgisinde bitir. Köşelere geldiğinde neredeyse hiç fondöten kalmamalı. (yani köşeye gelene kadar fondötenine ekleme yapmamalısın)
3. Daha doğal bir görünüm için, hafif nemli bir süngerle fondötenini dağıtabilirsin.

Allıklarına karşı aşırı hassasiyeti olanların makyajlarında, ultra bir al yanak görüntüsü vardır ve bu, hiç de estetik bir görünüm değildir. “Bayan Yanak” olarak anılmak istemiyorsan şu noktalara dikkat etmelisin:
1. Allığını sürmeden önce toz şeklinde transparan pudra kullan. Pudra, allığın daha düzgün yayılmasına yardımcı olacaktır.
2. Allık fırçanı yumuşak kıllı olanlardan seç.
3. Fırçanı allıkla kapladıktan sonra, yüzüne sürmeden önce bir-iki kez boşlukta salla. Böylelikle üzerindeki renk fazlalığı gider.
4. Elmacık kemiklerinden yukarı doğru, tek yönlü hareketlerle saç çizgine kadar fırçandaki allığı dağıt.
5. Allığı uyguladıktan sonra renk hala fazla geliyorsa, üzerinden transparan pudra geç.

EYELINER’I KAYANLAR
Eyeliner’ı düz bir hat şeklinde çekmek, bazılarımız için zor bir işlem olabilir! O halde işin püf noktalarını bilmekte yarar var:
1. Gözkapağına, toz halindeki transparan pudrayı hafif dokunuşlarla sür. Pudra, eyeliner’ın daha kolay, düz bir hat şeklinde sürülmesine ve daha kalıcı olmasına yardımcı olur.
2. Gözünün dış köşesinden dikkatlice uygulamaya başla; kirpik hizasından iç köşesine kadar sür. Eğer göz kalemi kullanıyorsan, ucunun sivri olmasına dikkat et.

GÖZALTI KAPATICISI 100 WATT OLANLAR
Gözaltı halkalarından şikayetçi olanlar için iyi bir çözümdür kapatıcılar, ama onun da abartılısı, göz altında 100 Watt’lık ampul görünümü yaratabilir. Daha doğal bir görünüm için şu noktalara dikkat et:
1. Cilt tonundan bir ya da iki ton açık kapatıcı kullan.
2. Gözaltı kapatıcını düz bir fırça ile yarım ay şeklinde iç göz köşesinden dışa doğru uygula. Uygulama sırasında parmaklarını kullanma, fırça, kapatıcının daha ince yayılmasını sağlayacaktır.
3. Sürdükten sonra, makyaj süngeri ile bastırmadan dışa doğru hareketlerle dağıt.
4. Unutma, sarı bazlı kapatıcılar daha doğal bir görünüm elde etmeni sağlar.

MASKARASI TOPAKLANANLAR
Bu, tamamen maskara seçimi ve uygulama ile ilgili bir sorun. Böyle bir problemle karşılaşmamak için şu noktalara dikkat etmelisin:
1. Fırçanın uç bölümü kısa değil, yeterince uzun ve geniş olmalı. Çünkü kısa uç, maskaranın kirpiklere iyi dağılmasını engeller.
2. Uzun gösterme özelliğine sahip bir maskaranın formu, diğerlerine göre daha ince olduğu için topaklanma yapmaz. Bu tarz ince formüllü maskaraları tercih et.
3. Maskara sürerken, gözün dış bölümünden başlayıp elinle zig zag hareketi yaparak maskaranı dipten uca uygula. Fazlalığı bir mendil yardımı ile al.
4. Maskaranı uyguladıktan sonra hala topaklanma varsa, eski ama temizlenmiş, kuru bir maskara fırçası ile kirpiklerindeki fazlalıktan kurtul.

RUJU KONTROLDEN ÇIKANLAR
Rujunu dışarı taşırarak kullandığında kendini
daha çekici hissediyor olabilirsin. Ama dikkat et de, Beyonce gibi olacağım derken komik duruma düşme! Bunun için işte doğru adımlar:
1. Dudak kalemini kullanmadan önce ucunu aç. Kaleminin dudak rengine uygun olmasına dikkat, çünkü daha koyu bir renk, dudağını küçük gösterir. Kaleminle tam dudak
çizgin üzerinden bir hat çek.
2. Dudaklarının içine de kalem kullandıktan sonra rujunu sür.
3. Rujunun, yumuşak formüllü ve kolay sürülebilir olmasına dikkat et.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ocak 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın