Hindistan Cevizi Yağı İle Bakım

yorumsuz
7 views

Şu sıralar en popüler yağ hangisi diye sorsak, muhtemelen hemen hepimizin cevabı Hindistan cevizi yağı olur. Saç bakımından cilt bakımına, diş beyazlatmadan sağlıklı tabaklara kadar her alanda kullanılan bir yağ. Sağlık için faydaları saymakla bitmeyen Hindistan cevizi yağı, güzellik için de çok işe yarıyor. Güzellik salonlarına tonlarca para vermeden de, evde doğal malzemelerle güzel olabilirsiniz. Bunun için çok işinize yarayacak bir yağ olarak organik marketlerden satın alabileceğiniz bu yağı; dilerseniz kuru cilt problemleriniz, dilerseniz de saç güzelliğiniz için kullanabilirsiniz. Ayrıca diş beyazlatmada çok etkili bir doğal yöntem olan oil pulling yönteminde de Hindistan cevizi yağı en etkili yağ olarak bilinmektedir. Peki, bu yağ ne için ve nerelerde kullanılır? İşte cevabı…

Kuru Elleri Nemlendirir

Özellikle kış aylarında kuru eller sıkça görülen bir problemdir. Kullandığınız birçok nemlendirici bu soruna kökten bir çözüm sunmamış olabilir, organik Hindistan cevizi yağı kullandığınızda ise her zamankinden daha yumuşak ellere sahip olacağınızı söyleyebiliriz.

Aydınlatıcı

Yanaklarınızı daha parlak ve daha aydınlık göstermek isterseniz, bu yağdan yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken, katı haldeki yağdan az miktarda alıp ellerinizle kompres yaparak yanaklarınıza uygulamak.

Daha İyi Bir Tıraş

Bacaklarınızı tıraş bıçağı ile alıyorsanız, genellikle sonrasında kuruluk problemi ortaya çıkar. Hindistan cevizi yağı ile yapacağınız tıraş sonrası böyle bir probleminiz olmayacak.

Nemlendirici

Yalnızca elleriniz için değil, cildiniz için de iyi bir nemlendiricidir. Çok sorunlu bir cildiniz yoksa, özellikle soğuk havalarda bu yağı cildinize nemlendirici olarak uygulayabilirsiniz.

Makyaj Temizliği

Makyaj temizleyici seçenekleri arasında kaybolduysanız, imdadınıza Hindistan cevizi yağı yetişiyor. Doğal bir malzeme olduğundan, cildinize herhangi bir sorun yaratmadan makyajınızı temizler.

Vücut Peeling’i

Evde doğal bir vücut peelingi hazırlamak isterseniz, şekeri zeytinyağı ile değil, Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak uygulamayı deneyin. Harika bir sonuç alacağınızı garanti ediyoruz…


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın