İç giyimde kalite

yorumsuz
1 views

Kullandığımız her üründe kalite gözetmek sadece ürünün uzun ömürlü olmasını sağlamak açısından önemli değildir. Kimi zaman sağlığınızı korumak adına da belirli bir kalite düzeyinin üzerinde olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Özellikle iç giyim söz konusu olduğunda bu durum daha da önemli bir hal almaktadır. Çünkü cildiniz ile direk olarak temas eden bu giysiler şayet kalitesiz malzemelerden üretilmiş ise ciddi problemleri beraberinde getirebilir.

Hassas bir cilde sahip olanlar başta olmak üzere herkesin kalite düzeyi yüksek olan iç giyim ürünlerini kullanması gerekiyor. Aksi halde cildinizde kısa zamanda kızarıklıklar, kaşıntılar ve pullanma gibi görüntüler meydana gelecektir. Tüm bunlar cildinizin tahriş olduğu anlamına gelir. Her ne kadar İlk etapta aklınıza kullandığınız nemlendirici kremlerin yanlış olduğu, tükettiğiniz bir gıdanın cildinizi olumsuz etkilediği gibi durumlar gelse de aslında çoğu zaman yaşadığınız cilt sorununun yegane sebebi yanlış tercihlerdir.

Tüm kıyafetlerde olduğu gibi iç giyim modelleri üretiminde kullanılan kumaş büyük önem arz eder. Uzmanlar en ideal kumaşın pamuklu bir yapıya sahip olan türler olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda bebeklerde ve çocuklarda cilt ile temas eden tüm kıyafetlerin mutlaka pamuklu kumaşlardan imal edilmiş olmasını öneriyor. Zira bu kumaş türü kalite bakımından yoksun olsa dahi cildinize zarar verme olasılığı düşüktür. Bu yüzden gönül rahatlığı ile iç giyimde seçiminizi pamuklu kumaşlardan yana yapabilirsiniz.

Saten gibi kumaşlar ise her ne kadar kumaş türleri arasında son derece cazip görünümlü ve şık bir çeşit olsa da cilde zarar verebilen içeriklere de taşıyabiliyor. Terleme yapan bu kumaştan üretilen iç giyim ürünleri ve geceliklerin uzun süre cilt ile temas etmesini engellemek gerekiyor. Aksi halde tahrişlerden kurtulmanız çok zor olacaktır.

http://www.e-icgiyim.net/gelin-ic-giyim/


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 13 Temmuz 2013

Konu hakkında yorumunuzu yazın