İslami Tatil ve Muhafazakar Oteller

yorumsuz
6 views

Hayatın koşuşturmasının içinde mola vermek hepimizin hakkı. Bunun için de hepimiz, “tatil” adı verilen bu birkaç günlük mola için; zevklerimize ve yaşam biçimimize uygun bir otel arıyoruz. Bizi neyin mutlu edeceğini, nerede ve nasıl rahat hissedeceğimizi biliyorsak, seçenekleri daraltmak da daha kolay oluyor. Seyahat sektöründe son dönemde popüler bir alt sektör haline gelen “muhafazakar tatil” konsepti, inançlarına ve yaşam tarzına bağlı yaşamak isteyen aileler için Türkiye’de ve özellikle Ortadoğu ilkelerinde birçok farklı otel seçeneği sunuyor.

Tatildeyken evinizde gibi hissedeceğiniz bir otel bulmak önemli. Bize sorarsanız Türkiye’de aramanıza, tatil deyince ilk akla gelen sahil kentlerinden biri olan Antalya’dan başlayın; çünkü hem keyifli tatil hem de İslami yaşam biçimine uygun otel seçenekleri oldukça fazla.

Tıpkı diğer tüm otellerde olduğu gibi İslami otellerde de ailesiyle birlikte keyifli bir tatil yapmak isteyenler için; yüzme havuzları, plaj alanları, hamam, masaj odaları, mini futbol, basketbol, su jimnastiği ve daha birçok seçenek var, her biri de İslami yaşam biçimine uygun olarak tasarlanmış bir konseptle hizmet veriyor.

Özel plaj alanları, kadınlar için özel havuzları, ayrı spa olanakları gibi çeşitli özelliklere sahip olan İslami oteller, Müslümanlar için çok sayıda olanağa sahip. Böylece muhafazakar aileler, helal tatillerini çok rahat bir şekilde ve güvenle yapabilirler. Kadınlar ve erkekler için ayrı plaj alanlarının yanı sıra, spa bölümleri de birbirinden ayrı olduğundan beyler de bayanlar da bu otellerde tatilin ve bu kısacık molada rahatlamanın keyfini çıkarabilirler.

Otellerin mutfaklarına baktığımızda ise genellikle Ortadoğu mutfaklarının hakim olduğunu görüyoruz. Başkalarının yaşam biçimine uyum sağlamak istemeyen muhafazakar aileler için helal tatil seçenekleri, daha önce hiç olmadığı kadar popüler olunca, İslami turizm sektörü de popüler bir tatil türü haline geldi.

Birer petrol zengini olan Ortadoğu’nun önde gelen ülkelerinde çok sayıda alternatif sunan İslami oteller, Türkiye’de de yükselen bir yıldız halinde. Türkiye’den sonra yavaş yavaş bazı Avrupa ülkelerinde de kendini gösteren bu konsept, gelişmekte olan bir turizm endüstrisine işaret ediyor.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın