Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

yorumsuz
2 views

Cildinize kalıcı makyaj yaptırmak, kulağa çok kullanışlı ve kolay gelebilir ancak diğer tüm cerrahi işlemler gibi, onun da bazı riskleri ve komplikasyonları olabilir. Kırmızı dudaklara, güzel ve şekilli kaşlara ya da her daim dikkatleri bakışlarınıza çekecek bir göz makyajına hayran olabilirsiniz. Sabah spora, oradan işe, akşam arkadaşların yanına derken tüm gün makyaj tazelemek, çoğu zaman yorucu ve zahmetli olabiliyor.

Yetenekli birilerinin elinde, kalıcı makyaj uygulamaları genellikle güvenlidir. Bu tür uygulamalar, dövme benzeri bir mikro pigmentasyon olarak kabul edilir. Prosedür olarak, dövme ile benzer bir süreç işler ancak farklı amaçlar için kullanılırlar. Kalıcı makyaj için en popüler uygulamalar, göz kalemi, kaş ve dudaklara yapılan uygulamalardır. Bazı uzmanlar, far uygulaması da yapıyor. Renklerin ne olacağından emin değilseniz, kalıcı bir makyaj için göz farını tercih etmenizi önermiyoruz.

Uygulama Öncesi

Uygulama yaptırmadan önce, düşündüğünüz uygulama ile ilgili iyi araştırma yaptığınızdan emin olun. İnternette bulduğunuz fotoğrafları iyice inceleyin. Uygulamanın nasıl yapıldığı ile ilgili videolar izleyin. Öncesi ve sonrasını iyi araştırın. Kalıcı makyaj yaptırmadan önce, merkez seçiminde fiyatı değil kaliteyi önemseyin.

Kalıcı Makyaj Uygulaması

Mikro darbe tekniği ile uygulanan kalıcı kaş makyajı uygulaması, doğal bir görünüm oluşturmalıdır. Kalıcı göz kalemi uygulaması, gözlerde daha dolgun bir görünüm yaratmak için, kirpikler arasına pigmentler yerleştirilir. Gözün doğal şekli takip edilerek, dış bölgelerde daha kalın ve iç bölgelerde daha ince bir hat oluşturulur. Genellikle doğal kirpik sınırının üzerine uygulama yapılmaz. Dengelemek için alt kısma bir miktar uygulanabilir.

Kalıcı Dudak Makyajı

Kadınların, kalıcı makyaj konusunda en çok tercih ettiği uygulamalardan biri de dudak makyajıdır. Yaşlandıkça, dudak çevresinde pigment kayıpları olabilir. Sürekli ruj tazelemek de yorucu olabilir. Bu gibi durumlarda, kalıcı dudak makyajı kulağa iyi bir fikir gibi geliyor. Bunun için doğru kişiyi bulduğunuzdan emin olmalısınız.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın