KANADA TATİLİ ÖNCESİNDE BİLMENİZ GEREKEN KÜLTÜREL FARKLILIKLAR

yorumsuz
0 views

Eğer Avrupa veya Amerika şehirlerinden her hangi birinden Kanada’ya tatil e gidiyorsanız Kanada kültürü size oldukça benzer gelecektir. Ancak yine de Kanada’ya özgü bir çok gelenek vardır. Bu yüzden Kanada tatilinizden önce bu geleneklere göz atmanız iyi olacaktır.
Öncelikle belirtmek gerekir ki Kanada geçmişini benimseyen ve bugünlerine gelmesinde etkisi olan diğer kültürlere saygı duyar.
Fransa, Kanada’nın bugünkü haline gelmesinde oldukça etkin rol oynamış ülkelerdendir. Kanada’nın çok kültürlü ve iki ana dilli bir ülke haline gelmesini sağlamıştır. Kanada bu çeşitliliği koruyan birtakım yasaları kabul etmiştir. Toronto ve Montreal gibi şehirlerinde iki dilli bu çeşitliliğin bütünleştiğini görmek oldukça kolaydır. Kanada’daki bu durum dünyanın geri kalanı için de örnek oluşturmaktadır.
Kanada’ya tatile giden insanların çoğu dünya lezzetlerini ve geleneklerini görmek ister. Eğer açık fikirliyseniz ve Kanada kültürünün genişliğine kucak açabiliyorsanız, bu ülke sizin için ideal bir tatil seçeneği olacaktır.
Kanada göçmenlerin çokça kabul edildiği ülkelerden biridir. Özellikle de Asya ve Orta Doğudan gelen bir çok göçme vardır. Bu da Kanada’nın tüm dünya vatandaşlarına kollarını açtığının bir göstergesidir.vakantie Spanje
Kanadalılar, Asyalılar ve Avrupalıları komşuları olan Amerika Birleşik Devletlerinden daha çok kucaklarlar. Çoğu Kanadalı milliyetçiler Avrupa Birliğiyle bağları güçlendirmeyi, Amerika ile kurulacak olan bağlara tercih ederler. Bu anti- Amerikan grubun amacı Amerika’dan ayrı kalabilmek ve ondan ayrı bir ülke olarak kurulumunu sürdürebilmektir. Ancak bu her Kanadalı için aynı değildir. Sonuçta Amerika ve Kanada belki de dünya üzerinde birbirlerine en çok benzeyen iki ülkedir. Bu da kültür benzerliklerini açıklar.hotel royal dragon
Sonuç olarak unutmamak gerekir ki, Kanada ziyaret edilmesi gereken çok kültürlü güzel bir ülkedir. Ancak diğer ülkelere olduğu gibi bu ülkeye tatile gitmeden önce de birtakım kültürel araştırmalar yapmanız tatilinizin iyi geçmesi açısından çok yardımcı olacaktır.


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Kasım 2010

Konu hakkında yorumunuzu yazın