KERALA TATİLİNİZDE ZİYARET EDİLMESİ GEREKEN EN GÜZEL 4 YER

yorumsuz
0 views

Hindistan bir çok insanın tatil için tercih ettiği ülkelerden biridir. Bu ülkede ziyaret edilebilecek bir çok yer vardır. Kerala Hindistan’da turistlerin en çok tercih ettiği en popüler yerlerden biridir. Batısı Arap Denizi ile çevrilmiştir. Kerala, turistlerin görmek için can attığı güzel tapınaklar, kaleler, kiliseler ve elbette ki enfes sahillerle doludur. Bu yapıların mimari güzelliklerine hayran kalmamak mümkün değildir. doğal güzellikleri de aynı şekilde oldukça göz alıcı ve görülmeye değer yerlerdir. Aşağıda Kerala’da görülebilecek bazı yerler sıralanmıştır.vakantie

  • Kochi : Bu yer Arap Denizinin Kraliçesi olarak da bilinir. Kerala’nın başkentidir.  Su sporlarıyla ünlüdür ve bir çok turistin ziyaret ettiği yerlerdendir. Limanları ve kiliseleri ünlüdür. Güzel sahilleri turistler için idealdir. Buraya tatile gidildiğine görülmesi gereken yerlerden diğer ikisi de Hill Palace Müzesi ve Willingdon adasıdır.vakantie Turkije
  • Idukki : Burası kabileye ait dağlarla, nehirlerle, vadilerle kaplı oldukça güzel bir yerdir. Vahşi yaşam sığınakları da vardır. Munnar en ünlü yerlerindendir. Buranın doğal güzelliği kelimelrle anlatılamayacak türdendir.
  • Alappuzha : Doğunun Venedik’i olarak bilinen bu yer durgun suları ile ünlüdür. Her yıl binlerce turist buraya bot yarışları ve güzel sahilleri için gelir.
  • Kollam : Hindistanın güneybatısında yer alan bu yer, kaju ticaretinin merkezlerindendir. Asthamudi gölüyle ünlüdür. Bot gezintilerinin yanı sıra dağ tırmanışından zevk alanlar için de oldukça ideal bir tatil yeridir. Ayrıca çok güzel bir piknik alanıdır.

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Kasım 2010

Konu hakkında yorumunuzu yazın