Kestane balı karışımının faydaları

yorumsuz
0 views

Kadınlarımızın kestane balı hakkında bilmesi gereken bazı bilgileri moda ve kadınlar olarak sunuyoruz. Yazımızın devamını okuyun ve sizde öğrenin..

Kestane balı karışımı faydası saymakla bitmiyor. Ayrıca karışıma özel bitkilerde eklenebiliyor. Bu karışımı doktorunuz nezninde uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. Unutmayınızki her zaman aşırı ve yanlış tüketimler zararlı olabilmektedir.

Bitkilerin ve besinlerin birbirleri ile karışımı neticesinde ortaya çıkan kürler ve tedavi yöntemlerinin en ilgi görenlerinden biri şüphesiz kestane balı karışımıdır. Hemen her evde bulunan ve beslenme kültürümüzde pek çok yerde kendisine yer bulan tarçın ile kestane balının karşımı mucizevi etkiler sunuyor. Son yıllarda değeri daha da anlaşılan kestane balı kendi başına zaten çok faydalı iken yapılan araştırmalar bu mucizevi bal ile tarçının karıştırılması sonucunda etkilerin kat ve kat arttığını ortaya koyuyor. Bu karışımın en önemli etkisi bağışıklık sisteminin güçlenmesidir. Buna ek ve paralel olarak insan sağlığına yönelik olarak sayısız olumlu etkisi mevcuttur.

Kanser ile kalp ve damar sistemindeki zayıflıklara karşı vücudu güçlendiren kestane balı tarçın karışımı bu rahatsızlıklara karşı korunmada önemli rol oynuyor.
Büyüme dönemindeki çocuklarda zihinsel gelişime katkı sağlar.
Kolesterol seviyesinin kontrol altında kalmasına yardımcı olur.
Özellikle sporcular için fiziksel gücün artmasına ve daha dayanıklı olunmasına yardımcı olan Kestane Balı Karışımı bu yönüyle yoğun tempoda çalışanlar tarafından da tercih sebebidir.
Kestane balının antibakteriyel etkisi dolayısıyla vücuttaki bakterilerin temizlenmesine katkısı olur.
Uyku düzeni bozukluğu yaşayanlar bu sorunun giderilmesini sağlar.
Romatizma hastalığının tedavisinde etkilidir.

Farklı karışımlarda eklenebiliyor. Örneğn; içerisinde sinameki, kestane balı, meyan kökü, melisa, kişniş gibi doğal bitkilerden oluşan bir formül var. Bu bitkiler kestane balı karışımı ile karıştıktan sonra iştah kesici ve tok tutucu özelliği taşıyor. Bu sayede formda kalınabiliyor ve zayıflamanıza da büyük ölçüde katkı sağlıyor. Ayrıca kestanenin tok tutucu özelliği de zayıflatmada büyük rol oynuyor.

Kestane balı karışımının faydaları için sorularınızı ve olumlu yada olumsuz yorumlarınızı alt kısımda yer alan yorum formunu kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Unutmayınız ki göndereceğiniz her yorum bizlere daha faydalı paylaşımlar yapmamıza yardımcı olacaktır. Hayırlı, huzurlu ve sağlıklı günler dileriz.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın