Kilolarımdan Kolayca Nasıl Kurtulurum?

yorumsuz
0 views

Kadınlar zayıflamak için onca çaba harcarlar günlerine vakitlerine büyük dert ile birlikte birde sıkıntılı diyetler eklerler fakat bunlardan pek yarar görmezler. Bunun sebebi ise bilinçsiz diyettir. Bu diyetleri bilmeyenlerden veya kulaktan yayılan bir haber ile aldıysanız size pek sonuç vermez.

Zayıflamak için yaptığınız diyetlerde sonuç alamıyor musunuz? Sürekli yeni diyetler deneyerek ve diyet programları araştırarak  zamanınız geçiyorsa  ve bu çabalarınıza rağmen hala zayıflayamıyorsanız, demek ki bir yerlerde hata yapıyorsunuz.

Kilo vermek çok zor gibi görünse de sanıldığı kadar zor değildir. Kilo vermenin oldukça basit ve zahmetsiz yolları var aslında. Bizler bu konulara yoğunlaşmadığımız ve bilgi sahibi olmadığımız için genellikle zayıflamakta zorlanıyoruz. zayıflama için yaptığımız diyetler ise bizim için azap haline dönüyor.

Zayıflamak için dikkat etmemiz gereken hususlar sandığınız kadar zor ve tahmin edilmez değil. Bu yazımız fazla kilolarınızdan kolayca kurtulmanız ve verdiğiniz kiloları geri almamanız için en ideal yöntemleri anlatıyor.

Fazla kilolarınızdan kurtulmanın en önemli noktası vücudunuzdaki depolanmış yağlardan kurtulmaktır. Diyet programınız süresince tartıya her çıkışınızda verdiğiniz kilolar sizi sevindiriyor olabilir fakat önemli olan bu kiloların depolanmış olan yağlardan gitmesidir. Zayıflarken kaslarınızın erimemesi ve zarar görmemesi için mutlaka protein ağırlıklı diyet programlarını uygulamalısınız ve diyetinizi, ilk günlerde 15 dakika süren;  ilerleyen günlerde daha uzun süreli egzersizler ile desteklemelisiniz.

Zayıflamak için uygulanacak basit kurallar ise şunlar;

–          Mutlaka bir uzman kontrolünde diyete başlayın ve uzmanın söylediklerinin dışında herhangi bir egzersiz uygulamayın,

–          Hayatınızda yürüyüşlere vakit ayırın ve düzenli olarak tempolu yürüyün,

–          Ara öğünlerinizi atlamayın ve bu öğünlerde taze meyve tüketmeye özen gösterin,

–          Egzersiz programlarınızda kaslarınızı güçlendirici hareketlere yer verin,

–          Vermek istediğiniz kilo miktarı konusunda çok büyük hedefler belirlemeyin,

–          Daha önce kilo vermiş ve artık sabit kiloda kalan arkadaşlarınızın hikâyelerini mutlaka dinleyin bu sizi motive edecektir,

–          Susuzluğun açlık hissi doğuracağınız unutmayın ve her gün düzenli olarak en az 2 litre su tüketin.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Ağustos 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın