Küçük Çocuk Odaları Dekorasyon Çözümleri

yorumsuz
6 views

Çocuk odaları, çocukların hayal dünyasını yansıtan ve onlara rahat ve konforlu bir yaşam alanı sunan odalardır. Bir çocuğun odası küçük olduğunda, ona yaratmak istediğiniz ortamı tam olarak dekore edemeyeceğinizi düşünebilirsiniz.

Ancak akıllı fikirler ve depolama çözümleri ile küçük odalarda bile dekoratif ve konforlu bir ortam yaratmanız mümkün.

Özellikle birden fazla kardeşin bir arada kaldığı odalarda, mutlaka depolama seçeneklerine ihtiyacınız olacak. Altında sandık bulunan yataklar, fazladan kullanım alanı sunan gardıroplar, büyük bir kitaplık yerine masa üzerinde raflar ve daha birçok çözüm ile çocuklarınıza iyi bir oda sağlayabilirsiniz. Çocuklar, yatak odalarında çok fazla zaman geçirirler. Uyku alanı, ders çalışma alanı ve oyun alanı, her biri aynı mekanda yer alır. Küçük çocuk odaları için dekorasyon çözümleri bu yazımızda…

1) Doğru Renkleri Seçin

Çocuk odası dekorasyonu söz konusu olduğunda, her zaman sıcak ve soft renk katmak için eğlenceli detaylara sahip beyaz duvarlar, daha havadar odalar yaratıyor.

2) Minimal Olun

Çocuk odası dekorasyonu için seçeceğiniz mobilyalarda, minimal seçimler yapın. Böylece oyuncaklar ve diğer aksesuarlar için daha çok alanınız olacak. Büyük bir gardırop, çocuk odasında gereksiz yer kaplamaktan başka bir işe yaramaz.

3) Küçük Eşyalar Kullanın

Awesome Pink Bright Colore Kids Closet Ideas For Small Bedroom

Özellikle küçük çocuklar için bu öneri her zaman çok işe yarıyor. Onun boyuna göre, boya yapabileceği küçük bir masa ve küçük tabureler, çocuk odası dekorasyonunda minimal çözümler sağlıyor.

4) Raflar Kullanın

Çocukların kitapları ve oyuncakları için raflar kullanabilirsiniz. Rafları, kendi boyunuza ya da çocukların boyuna göre de tercih edebilirsiniz. Burada amaç, kitaplık ya da büyük bir dolap yerine, duvarları kullanarak odada fazladan kullanım alanı yaratmak.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın