Lazer Epilasyon Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

yorumsuz
2 views

İstenmeyen tüyler, özellikle yaz aylarında tam bir ızdıraptır. İster tıraş yöntemini, isterseniz de ağda yöntemini yöntemini kullanıyor olun; her yöntemi, sürekli olarak tekrarlamanız gerekir.

Bu, bir süre sonra artık can sıkıcı olabilir. Bu durumda düşünebileceğiniz bir seçenek var: lazer epilasyon. Lazer epilasyon, Türkiye, Amerika ve tüm dünyada en çok uygulanan epilasyon yöntemlerinden biridir.

Diğer tüm kozmetik ya da cerrahi işlemlerde olduğu gibi, epilasyon yaptırmaya karar vermeden önce de bilmeniz gerekenler var. Peki, bu kararı vermeden ve tüylerle tamamen vedalaşmaya hazırlanmadan önce, lazer epilasyon öncesinde bilinmesi gerekenler neler?

1) İstenmeyen tüyleri kalıcı olarak ortadan kaldırır mı?

Hemen hepimiz istenmeyen tüyleri almak konusunda tembeliz. Özellikle soğuk havalarda bacaklar, genellikle ihmal ediliyor. Tıraş etmek ya da ağda yapmak ve bu işlemleri sürekli tekrarlamak can sıkabilir. Doğru kişi tarafından yapıldığında, lazer epilasyon istenmeyen tüyleri kalıcı olarak ortadan kaldırır.

2) Uygulama Öncesinde Güneşten Uzak Durun!

Doğrusunu isterseniz, yaz aylarında lazer epilasyonu çok fazla önermiyoruz. Ama gelişen teknoloji ile artık güneşli havalarda da epilasyon mümkün. Eğer yaz aylarında epilasyona gidiyorsanız, seanstan minimum birkaç gün önce güneşten uzak durmaya başlayın.

3) Cilde Ürün Temas Ettirmeyin!

Peki, hangi ürünler? Özellikle bronzlaştırıcılar, spreyler, deodorantlar ve cilde zarar verebilecek içeriğe sahip losyonlardan uzak durun.

4) Test Yapılacak

Uzmanınız, ilk randevunuzda cildiniz üzerinde bir test yapacak. Çünkü ne yazık ki herkesin cildi lazer epilasyon için uygun değil.

5) İlk Seansta Harikalar Beklemeyin

Kadınlar, daha ilk uygulamada mükemmel sonuçlar bekliyor. Ancak bu iş bu kadar kolay değil. Sabırlı ve istikrarlı olmak gerekiyor.

6) Göz Çevresi Uygun Değil

Göz çevrenizde tüylenmeler varsa, lazer epilasyonun bunun için uygun olmadığını unutmayın. O bölge için cımbıza devam.

7) Belirgin Sonuçlar İçin Bekleyin

Lazer epilasyon yaptırırken belirgin sonuçlar almak istiyorsanız, en az 3 ay boyunca devam etmelisiniz.

8) Bazı Cilt Tiplerinde Epilasyon Daha Uzun Sürebilir

Beyaz tenliyseniz ve tüyleriniz siyahsa, şanslı gruptasınız. Sarı tüyler üzerinde sonuç almak daha uzun sürebilir.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın