Libidoyu Arttıran Besinler Nelerdir?

yorumsuz
1 views

Afrodizyak, cinsel içgüdüyü harekete geçiren, cinsel zevk veya performansı artıran bir yiyecek ya da ilaç olarak tanımlanır. Piyasada, özellikle libido arttırıcı etkileri ile pazarlananan ve bitkisel olduğunu iddaa eden onlarca farklı ilaç ve takviye var. Ancak bir çoğunun pek de faydalı olmadığını söyleyelim. Ayrıca ısrarla doğal yöntemleri tercih etmek isteyenler de var; çünkü bunlar genelde daha güvenlidir ve daha az yan etki eğilimindedir. Bu yazımızda, 5 afrodizyak etkili libidoyu arttıran besinleri bulabilirsiniz.

Maca

Maca, çeşitli sağlık yararları olan tatlı bir kök sebzesidir. Dünyanın bazı yerlerinde Peru Viagra’sı olarak bilinir ve doğurganlığı arttırmak için kullanılır. Maca, aslında bilim tarafından desteklenen, az sayıdaki popüler doğal afrodizyaktan biridir.

Demir Dikeni

Kuru iklimlerde yetişen bir bitki olan demir dikeni; sıklıkla egzersiz sırasında performansı ve libidoyu artırmak için kullanılır. Hayvanlar üzerinde yapılan bir çalışmada, demir dikeninin sperm sayısını arttırdığı gözlemlenmiştir. Bir başka çalışmada, cinsel isteksizliği olan kadınların% 88’inde günde 250 mg Tribulus aldıktan sonra 90 gün boyunca cinsel isteğin arttığı gözlemlenmiş.

Gingko Biloba

En eski ağaç türlerinden biri olan Gingko Biloba’dan elde edilen bitkisel takviyeler, piyasada oldukça popüler. Geleneksel Çin tıbbında depresyon ve zayıf cinsel işlevler de dahil birçok rahatsızlığın tedavisi için kullanılır. Kan damarlarını rahatlatmaya ve kan akışını artırmaya yardımcı olarak afrodizyak etkisi gösterir. Yapılan bir çalışma, gingko biloba’nın libido kaybını %88 oranında arttırdığını belirtiyor.

Kırmızı Ginseng

Çin tıbbında bir başka popüler bitki de kırmızı Ginseng. Hem kadınlarda hem erkeklerde, düşük libido ve cinsel fonksiyon da dahil olmak üzere birçok rahatsızlığın tedavisinde sıklıkla kullanılır.

Antep fıstığı

Son olarak daha tanıdık olduğunuz bir besinden bahsedelim. Türk mutfağında, hem yemeklerde hem de tatlılarda sıkça kullanılan antep fıstığı, insanların M.Ö. 6000 yılından beri yedikleri bir kuruyemiş. Protein, lif ve sağlıklı yağlar yönünden zengin olmasının yanında, libido arttıran besinler arasında da yerini alıyor.


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın