Makyaj Hataları Yaşlı Görünmenize Neden Olabilir

yorumsuz
2 views

Kadınlar makyaj yaparken yaptıkları bazı ufak hatalar yüzünden yaşlı görünmeye sebev vererek güzel görünmelerini engellerler. Güzel görünmek için yaptığımız makyajda da bazen farkına varmadan bazı hatalar yaparız ve asla istemeyeceğimiz bir sonuca, yaşlı görünüme neden olabiliriz. Peki hangi hatalar bizim yaşlı görünmemize neden olur?

 

Buyurun birlikte hatalarımızı telafi edelim ;
Yaşlı gösteren makyaj hataları

Ürünü uyguladıktan sonra nemli bir makyaj süngeri ile fazlalık oluşturan bölgelere bastırın. Ne kadar çok cildiniz gözükürse o kadar iyi. İyi nemlendirilmiş ve taze bir cilt, üzeri kapatılmış bir ciltten daha genç gözükecektir.

Kendi cildinizin renginden daha açık renk bir fondöten yüzünüzdeki ince çizgileri abartacaktır. Fildişi kadar beyaz bir cildiniz de olsa yaşınız ilerledikçe biraz daha sıcak renkler seçmelisiniz. Parlayan ve bir iki ton daha koyu fondötenler seçin.

Yaşlandıkça gözünüzün altındaki deri incelir. Gözaltınızı kapatmak için ince bir tabaka kullanın ve bunu uygularken de fırça kullanın. Fırça rengi daha iyi dağıtacaktır. Ürünü sadece koyu bölgelere sürün, gözünüzün altındaki bütün bölgeye değil.

Pudra burun ve çene bölgesindeki parlamayı azaltmak için başarılı bir üründür. Ama yüzün diğer bölgelerinde pudra hem kırışıkların daha belirgin olmasını sağlıyor hem de cildinizi çok kuru gösteriyor.

Allık çökmüş ciltlere dikkat çeker. O yüzden elmacık kemiğinin en üstünü, burnunuzun rengine çok yakın olmayan bir renkle bütün elmacık kemiğini kaplayacak bir fırça ile yukarı doğru renklendirin. Eğer inceyseniz şarap ve tarçın tonları sizi sıska gösterecektir, değilseniz de palyaço gibi.

Doğal dudak çizginiz, yaşınız ilerledikçe silikleşebilir. Dudak çizginizi dudak kalemi ile çizmek seçtiğiniz rengin kalıcı olmasını sağlar.

Parlak renkler, koyu tonlar ve metalik ya da renk değiştiren şeyler dudakları inceltmek için çok ağır seçimler. Bunun yerine doğal bir gül tonu tercih edin. Ayrıca ruj yerine doğal dudak parlatıcısını kullanmak dudaklarınızın daha dolgun gözükmesini sağlayabilir.

Alt kirpiklerinize maskara uygulamayın. Bulabildiğiniz en koyu maskarayı üst kirpiklerinize sürün. Bu göz aklarınızın daha beyaz gözükmesini sağlayacaktır. Kirpiklerinizi bükmenin gözlerinizin daha büyük ve sizin de daha genç gözükmenizi sağlayacağını belirtelim.

Alt kirpiklerinize göz kalemi sürerseniz hem gözleriniz daha küçük gözükecektir hem de siyah halkalara dikkat çekersiniz. Göz kapağınızın üzerine kalem çekip dışına doğru çizgiyi kalınlaştırmanız daha güzel gözükmesini sağlayacaktır.

Biraz parıltı göz makyajınızın çok sade gözükmesini engelleyecektir ama dış kenarlarda kullanıldığında bütün ince çizgileri ortaya çıkaracaktır. Parıltıyı sadece gözünüzün üstündeki kemik çevresine uygulayın.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Ocak 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın