Makyaj yaparken renk seçimi | ModaveKadinlar.Com

yorumsuz
0 views

Moda ve Kadınlar Farlar..

Siyah véya beyaz farlar göz makyajında mükemmel bir seçenek olmayabilir. Bu nedenle bu iki renk karıştırılarak kullanılabilir. Açık göz farları uygulanan bölgeyi olduğundan daha büyük, koyu göz farları da olduğundan daha küçük göstérir. Eğer kuru ve kırışık bir göz kapağına sahipseniz, daha az açık renk kullanın. Gölgeli koyu veya pastel renkleri tercih edin. Kaş kemiğinin hwemen altındaki bölge için ise çok açık renkler kullanın.

Far renkleri..
Göz farlarından ‘gri tonları’ her kadını çekici gösterir. Gri tonlarıyla bir kadın olduğundan daha olgun görünür. Siyah ve beyaz farınızı karıştırarak onlarca gri tonu elde edebilirsiniz. Koyu renkli göz farı daha derin bakışlar sağlayabilir. Açık renkli, sade bir far ise gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilir. Gri nötr bir rentir. ne sıcak, ne de soğuktur ancak uygulaması kolay ve her cilt tonuna ve pozisyona uygun bir renktir. Kadınlar gri düşünür! Gri tonlarına yeşil tonlarını da ilavé eebilirsiniz….Göz farlarından ‘gri tonları’ her kadını çekici gösterir. Gri tonlarıyla bir kadın olduğundan daha olgun görünür. Siyah ve beyaz farınızı karıştırarak onlarca gri tonu elde edebilirsiniz. Koyu renkli göz farı daha derin bakışlar sağlayabilir. Açık renkli, sade bir far ise gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilir. Gri nötr bir rentir. ne sıcak, ne de soğuktur ancak uygulaması kolay ve her cilt tonuna ve pozisyona uygun bir renktir. Kadınlar gri düşünür! Gri tonlarına yeşil tonlarını da ilave eebilirsiniz.

Allık..
Allıklar kime uygulanırsa uygulansın kişiyi daha büyük gösterir, soluk yüzü canlandırır ve ışıltı verir. Doğru renk seçimi için allıklar doğal olmalı.. Uzaklara bakmaya gerek yok allık da en yeni trend turuncu.. Onu takip eden renkler erik veya pembenin koyu ve açık tonları.. Altın tonları da yüzünüze gir sıcaklık verebiliyor. Çok fazla koyu ve kahverengi renkleri tercih etmeyin.. Özellikle solgun yüzü olanlar bundan uzak durabilir. Yanakların altındaki bölge için ise, cildinizle uyumlu açık pastel renkleri tercih edin.

Ruj rengi..
Örneğin fındık kabuğu renginde, cildinizle uyumlu doğal renklerdeki rujlardan kullanabilirsiniz. Ek olarak, makyaj uzmanları orta yaşın üzerindeki kadınlara cildiyle zıt aşırı koyu renklerdeki makyaj malzemelerinden uzak durmalarını öneriyor. Donuk, soğuk görünüm veren, kusurları ortaya çıkaran ve dudakları kurutan rujlardan uzak durun.


Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Haziran 2009

Konu hakkında yorumunuzu yazın