Nasıl hamile kalınır

yorumsuz
1 views

Hamilelik genç kızlar ve anneler için bazen ayrı önemi olsada her ikisi içinde büyük önem taşır. Bu yüzden bu makalemizi iyi okuyun ve bilgilerinizi tazeleyin bilmiyorsanız öğrenin. Hamile kalma konusunda en büyük rol anne adayına kalmaktadır çünkü gebelik öncesi annelerin sağlık bir yaşam sürmesi stres ve kötü alışkanlıklarından vazgeçmesi gerekmektedir. Düzenli beslenme ve uyku düzenini korumasınında büyük faydaları vardır.

Kadınların gebe kalma yaşları 20 ile 30 yaşları arasında en yüksek seviye gelir 30 ile 35 arasında çok daha zorlaşmaktadır bu yüzden burdan anne adaylarının çok fazle gecikmemeleri gerekmektedir.Bunun yanında hamile kalmayı kolayşatıran ilaçlar var fakat doktor kontrolünde alınması gerekmektedir. (Yumurtlamayı canlandırmak) adı verilen bu ilaçların hap ve ilaçlar doktor kontrolü altında kullanılması zorunludur.Yan etkiler olma ihtimali yüksektir.

28 Günde adet gören bayanın gebe kalma olasılığının en yüksek olduğu dönem ayın 14 üne denk gelmektedir bu yüzden adet gördüğünüz tarih ile bitimi arasındaki zamanı hesaplayı 14 gün cıkartırsanız en yüksek hamile kalacağınız uygun dönemi bulabilirsiniz.

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerimizin ortalama haftada 2 kez deneme yapmaları gerekmektedir bazı çiftlerimiz haftada 3 kez denemeler ile daha başırılı sonuçlar aldığını gözlemleniyor.Hamile kalamadım diye üzülmek stres yapmak size zarar getirir unutmayın 12 aylık bir dönemde denemelerinizde başarılı olamıyorsanız bir doktora görünmeniz ve doktorunuzun sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın