Ne zaman anne olunmalı!

yorumsuz
3 views

CİSED’in açıklamış oldugu makelenin içinden alıntılarla beslediğimiz yazımızda ne zaman anne olmalıyım gibi düşüncesi olan kadınlarımız için önemli bilgiler var. Yazımızın devamını okuyun ve kararınızı öyle verin.

CİSED Başkanı Dr. Cem Keçe, genellikle bayanların cinsellik hakkında beilgi sahibi olmadıkları için evliliklerinde cinsel anlamda sorun yaşadıklarını söylüyor. Kız çocuklarına bakireliğin kutsal birşey olduğunu ve cinselliğin sadece erkeklere özgü olduğununun öğretilmesi ile birlikte, cinselliğin günah ve konuşulmasının bile günah olduğunu öğrenen bayanlar, cinsel bilgisizlik yüzünden mide bulandırıcı ve can yakıcı olduğunu düşünerek tam kadın olamadıklarını belirtiyor. Evlilik öncesi cinsel ilişkiye girmemiş ve cinselliğin ne olduğunu bilmeyen bayanlar evlendikleri zaman bu gereçekle karşılaşıyor. Evlilik zamanına kadar cinsel fantezi kurmamış ve cinsel duygularını bastıran bayanlar cinselliğin sadece evliliğin devam etmesi ve eşine olan sevgisini bu yolla gösterdiğine inanıyor. Cinsel ilişkiye karşı bir bilgisi olmayan bayaların bayanların çoğu, cinsel ilişkinin çekilmeyen ve istenmeyen bir hal almasına neden oluyor. Genellikle erkeklerin aktif olduğu cinsel ilişkilerde, ilişkinin süresini ve tarzını da erkek belirler. Bu tür ilişkilerde bayanlar erkeğin isteklerine uyum gösterebilmeyi mutlu bir cinsellik olduğunu kabul eder.

Evliliklerde üç yıldan önce yapılan doğumlar, bayanların amaçsız olduğunu ortaya koyuyor. Eşlerin cinsel yönden bir birlerini tanımaları ve cinsel haz alıp verebilmek yaklaşık üç yılı alıyor. CİSED Sekreteri Psikolog Serap Güngör, bayanların cinsel ilişkilerde bilinçli olması gerektiğini ve bilgilendirlmesi gerektiğini söylüyor. Küçük yaşta öğretilecek olan cinsel bilgiler, hem kendi hayatlarını hemde eşlerinin hayatlarını olumlu yönde etkiledğinin belirten Güngör, cinselliğin ayıp ve günah olarak gösterilmesi yerine, kiminle nasıl yapılacağını öğretmenin daha sağlıklı olacağını söylüyor. Ayrıca küçük yaşta alınan cinsel eğitimin sağlıklı bir birey olarak yetişmesi için oldukça önemli olduğunu vurguluyor.

Ne zaman anne olmalıyım? hakkında merak ettiklerinizi sorabilir ve olumlu olumsuz düşüncelerinizi alt kısımda yer alan yorum formu ile bizlere iletebilirsiniz. Her yorum bizlere daha faydalı paylaşımlar yapmamıza olanak sağlayacaktır.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın