Nefes Terapisi

yorumsuz
0 views

Pek kimsenin bilmediği bir sağlık yöntemi ile sağlıgınızı yenilemek ve düzeltmek aslında çok basit ve kolay sadece bu yazıyı sonuna kadar okuyun ve nefes terapisi ile kendinizi daha iyi ve daha dinç hissedin.

Derin, tam nefes aynı zamanda iç organlar ve karın kaslarına masaj yapıyor ve güçlendiriyor. Yine araştırmalar gösteriyor ki diyafram nefesini öğrenen kalp hastaları kalp sağlıklarını önemli ölçüde iyileştirebiliyorlar. · Araştırmacılar yüksek tansiyon bulguları ve endişenin bilinçli nefes alma ile hafifletilebildiğini kanıtladılar. · Etkin nefes almanın fiziksel faydalarının yanı sıra, bazı özel nefes alma teknikleri duygusal strese de yöneltilebilir.

Grup ve bireysel seanslarda Amerikalıların %90?ının, Türklerin ise %80?inin nefeslerini kısıtladıklarını gözlemledik. Kısıtlama, hoşumuza gitmeyen bir duyguyu kabullenmekten kaçınmak için nefesimizi tuttuğumuz zaman ortaya çıkıyor.

Nefesimizi tutarak duygularımızı deaktive ediyoruz, böylelikle bu duygular baskılanıyor ve bilinçaltımızda saklı kalıyorlar. Bu duyguları baskılamaya devam etmek (yani hepsini içimizde tutmak) korkunç bir enerji gerektiyor ve bedenimizde kronik gerginliğe yol açıyor. İşte bu yüzden sabahları yataktan kalkmak için enerjimiz yok. İşte bu yüzden hastalanıyoruz, yaşlanıyoruz. Hücrelerimiz bu yüzden ölüyor.

Eskiler havanın ?Prana? ?yaşam gücü enerjisi? taşıdığından bahsederlerdi. Bunun her yerde olduğunu ve güneş ışığına maruz kalarak ve bu enerjiyi muhafaza eden besinleri tüketerek bedenlerimize girmesine izin verdiğimizi söylerlerdi. Transformasyonal Nefes sayesinde Prana bedenimize büyük miktarlarda alınmaya başlıyor ve beden elektromanyetik alanımızı değiştiren güçlü bir pozitif enerji titreşimi üretmeye başlıyor. Evrensel ?Yükseltme Yasası? nedeni ile seanslar sırasında negatif enerjiler pozitif enerjiye yükseltiliyor.

Yaşam gücü enerjileri bedenimize girerken bastırılmış duygular açığa çıkmaya başlıyor. Titreşimdeki değişiklik nedeniyle travma kalıcı bir şekilde temizleniyor, enerji alanı tamamen pozitif hale geçiyor. Artık analize, geçmişteki konulara dönmeye, ya da bir şeyleri ?tamir etmeye? ihtiyaç kalmıyor.

Bir travma ya da özel bir konu çözümlendikten sonra, zihinsel dinginlik sakinleştirilmiştir ve ruh ile temas daha açık hale gelir. Bu gerçekleşirken, kim olduğumuzu hatırlarız. Kim olduğumuzu hatırlarsak, daha farklı davranır ve dünyamız ile daha farklı etkileşiriz. Biz değiştiğimizde, etrafımızdaki dünya da değişmiştir.

Transformasyon: dönüşüm, ?şeklin ötesine geçmek? anlamına geliyor. Transformasyonal Nefes, zihinsel ve duygusal travmaların saklandığı bilinçaltı dünyamıza ulaşmak için fiziksel şeklin ötesine geçen yoğun bir süreç. Pek çok araştırmacı bu bastırılmış materyalin yaşamda optimal performanstan daha azı ile yetinmemize neden olduğuna inanıyor. Bu içsel dokularla bir kez meşgul olmaya başladığımızda, daha fazla tatmin ve doyum ile yaşayabiliriz.

Uzun zamandır var olan travmayı çözebildiğimizi, daha önceki sınırlarımızın ötesine geçebildiğimizi, kesin bir bilinç düzeyine vakıf olabildiğimizi keşfederiz. Bilinçaltımızdaki kısıtlamaları temizledikten sonra, ruhumuz ile temasa giden yol açıktır artık. Bu temas mistik deneyimlere, büyük bir içsel aydınlanmaya ve her şeyin yeganeliğinin farkındalığında artışa neden olur. Bu deneyimler algılarımızı değiştirir ve stresi çözer.

Nefes alışkanlığını yaşamlarımızı nasıl yaşadığımıza dair bir metafor olarak düşünün. Nefes alışımızı kısıtlarken, duygusal yanıtlarımızı boğup bastırırken, aynı şekilde yaşamlarımızı da kısıtlarız. Zihnimizi odaklar ve nefesimizi yönlendirirsek, kendimizi daha engin ve sağlıklı bir yaşam deneyimine açmış oluruz.

Nefesimizi açmak için ne yapmalıyız?

Nefesimizi değiştirerek hayatımızı nasıl yeniden yaratırız?? Adım adım:Nefesinizin açılması, daha rahat ve derin nefes alabilmeniz için miminum 5 seans (2-3 grup, 3 özel seans tavsiye edilir.) almanız gerekiyor. Mimimum 5 seans almış kişiler terapistimizin de onayı sonrasında ??self-session course??a, kendi kendinize nefes seansı verebilmeyi öğrendiğiniz ve yaşamınızda bambaşka bir kapı açacak olan çalışmaya katılabiliyorsunuz. Çalışmalar başlangıç aşamasından itibaren adım adım şu şekilde ilerliyor: · Transformasyonal Nefes Tanıtım Çalışmaları: Her ay birkaç defa düzenlenen bu çalışmalarda Transformasyonal Nefes ile ilgili bilgi alıyor, neden, niçin, ne, nasıl ve ne zaman uygulanabileceğini öğreniyorsunuz. İlk nefes seansınızı da aldığınız çalışma grup eşliğinde yapılıyor ve 2 saat sürüyor.· Transformasyonal Nefes Grup Çalışmaları: İlk seansınızı aldıktan sonra farklı gün ve saatlerde düzenlenen grup çalışmalarına katılabiliyorsunuz. Bu çalışmalar bir buçuk saat sürüyor.

Özel seanslar: Gerçek bir arınma sanatı olan bu teknik geçmişte yaşadığımız travmaların fiziksel boyutta yaratmış olduğu etkileri temizleyerek duygusal ve mental boyutlarda da bir arınma başlıyor.

Seans nefes açıcı egzersizler ile başlıyor. Bunlar enerjimizin ve beyin fonksiyonlarımızın artmasını, enerjimizin artması ise mental ve duygusal olarak daha mutlu ve keyifli bir duruma geçmemizi sağlıyor. Hareket ederek ve nefesimizi değiştirerek sağladığımız yüksek enerji frekansı vücudumuzda geçmiş zamanlarda travmatik durumlar nedeni ile sıkışıp kalmış düşük enerji frekanslarını değiştirmeye başlıyor.

Buda vücutta sıkışıp kalmış düşük enerji seviyelerinin neden olduğu ağrı ve gerginliklerin giderilmesini, tüm sistemimizin hafiflemesini, daha net ve duru olabilmemizi sağlıyor, yaşlanmayı geciktiriyor, zorluklar ve stres karşısındaki direncimiz ile kandaki oksijen miktarını artırıyor, nefes alışverişimizi düzenliyor.

Transformasyonal Nefes Nedir?

En ileri düzeyde, kendi kendini iyileştirme ve canlandırma sistemi olan Transformasyonal Nefes Tekniği, geçmişte yaşanan ve bilinçaltında bastırılan travmaları temizler, fiziksel özellikleri canlandırır ve beyindeki duygusal ve zihinsel travmaları dönüştürür. Transformasyonal Nefes tekniğininin sağladığı oksijen artışının doğal faydalarının yanı sıra, fiziksel ve duygusal alanlarda maksimum gelişim sağlar ve farkındalık düzeyini yükseltir

Bu süreç, kişinin nefesini nasıl açacağını ve tüm solunum sistemini nasıl kullanacağını öğrenmesi ile başlamaktadır. Bunun sonucunda, enerji düzeyi yükselmekte, beyin işlevleri artmakta ve böylece daha keyifli zihinsel ve duygusal ruh hallerine ulaşılmaktadır. Nefesin oluşturduğu daha yüksek frekanslı enerjiler, kişinin vücudunda ve bilinçaltında bulunan daha düşük frekanslardaki enerji modellerini değiştirir, transforme eder. Bu süreç, acının ve sistem içindeki yoğun enerjilerin daimi olarak d önüşmesini, yerine hafiflik ve netlik duygularının dolmasını sağlar. Nefes alış tarzımızı değiştirdiğimizde dünyamız değişir. Huzurumuz artar ve her anın tadını çıkarırız. Yaşamlarımız sürekli iyileşir.

Transformasyonal Nefes; kişide fiziksel, zihinsel ve duygusal bütünlük sağlayan ve sistemde önemli düzeyde iyileşme gerçekleştiren ve kişinin ruhsal yapısını güçlendiren güçlü bir tekniktir.

Bir düşünün. Yaşamımız ilk ve son nefesimiz arasında ki sürede gerçekleşir. Hiç bir şey nefes kadar gerekli ve şu anda değildir.Yemek yemeden 3 hafta, su içmeden bir kaç gün yaşayabiliriz. Fakat pek çoğumuz nefessiz ancak bir kaç dakika dayanabiliriz. Bu da canlı kalabilmemiz için nefesi gerekli kılıyor. Eğer genel olarak konuşursak, biliyoruz ki, Transformational Nefes tekniğini kullanmadan önce solunum sistemimizin ancak %30 kapasiteyle kullanırız ve ayrıca sistemimize çok az yaşam gücü alabiliriz. Unutmayalım ki, yaşam mucizesini mümkün kılan sadece nefestir. Nefesle alınan oksijen hücrelerimzin en önemli besinidir.

ETKİ

Transformasyonal Nefes sürecinin başlangıcında, nefes alma mekanizmasını açmamız gerekir. Solunum sistemi, alt karın bölgesinden başlar, solar pleksus sinir ağından geçer ve göğsün üstüne kadar gelir. Bu bölgeler birbirine bağlanırsa, insanın aldığı oksijen düzeyi en uygun (optimum) düzeye yükselir. Vücut iyileştirici etkiler alır ve zindelik artar. Kişinin enerjisi ve huzuru artar. Kapalı nefes alma modellerinde nefes alındığında, oksijen ve yaşam gücü bu bölgelerdeki hücrelere gider. Alt karın ve diyafram kaslarının kullanılması sayesinde, hazımsızlık ve sırt ağrısı gibi fiziksel şikayetler kısa sürede iyileşir.

Bu sürecin ikinci düzeyinde olumsuz düşünceler, bastırılmış duygular, doğum travması, çocukluk travmaları ve geçmişte yaşanmış travmalar iyileştirilir. Tüm davranışlar ve eylemler, bir duygunun veya inancın sonucudur. Davranışlarımızı değiştirmek istiyorsak, duygusal/akılsal düzeyde değişiklik yapmamız gerekir. Nefes alırken oksijenin yol açtığı yüksek frekanslı titreşim, vücudumuzdaki elektromanyetik alanı değiştirerek oksijen yüksek frekansına yükseltmemizi sağlar. Bunun bilincine vardığımızda, nefes almanın daha bilimsel ve metafiziksel bir unsuru devreye girer. Fiziksel değişim yasasına göre, düşük frekanslı titreşim enerjisi, yüksek frekanslı titreşim enerjisine maruz kaldığında yükselir ve bu yükselme kalıcıdır. Bunun nefes alma sürecindeki anlamı, yüksek frekanslı titreşim enerjisinin hücre belleğindeki ve bilinçaltındaki düşük frekanslı titreşim enerjisini arttırdığıdır; düşük frekanslı titreşim enerjisi ise olumsuz düşünceleri, travmaları ve bastırılmış duyguları içerir. Böylece bellekte kayıtlı tüm karanlık köşeleri aydınlatabiliriz. Belleğimizdeki bu enerji tıkanıklıkları açıldığında, artık olumsuz etkilenmeyiz.

Bilinçaltı düzeyinde düşünme ve hissetme, nefes alışımızla bağıntılıdır, başka bir deyişle ?Nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz?. Herkes kendine özgü bir şekilde nefes alır. Bazı ortak nefes alma modelleri vardır, fakat bireylerin farklı durumlarda nefes alış şekilleri, parmak izi gibi benzersiz ve bireye özgüdür. Güçlü bir duygu hissettiğimizde kendimizi rahatsız hissedersek o an nefesimizi tutarız, böylece o duygudan kurtulmaya çalışırız. Bize kendimize hakim olmamız, susmamız vs. öğretilmiştir. Çoğu kişi kendini duygularına bırakmaz. Kulağa garip gelebilir, fakat karından nefes almak, tatsız duygulardan kurtulmayı sağlar, çünkü bu durumda hareket halindeki enerji tüm vücut ile birleşir, dışa vurulur ve vücuttan atılır. Nefesimizi tuttuğumuz zaman ise söz konusu enerji hücrelere gönderilerek bastırılır. Bunlar hastalığa ve diğer fiziksel şikayetlere yol açabilir. Yıllar boyu nefesimizi tuttuğumuz için bastırılmış olumsuz enerji birikmiş ve belirli bazı yerlere depolanmıştır. Sonuçta doğal nefes alma becerimizi kaybederiz, bu da doğal yaşamdaki yolun kaybedilmesi demektir. Nefes almak daha sevgi, neşe ve sağlık dolu bir hayatın kilit noktasıdır.

Bilinçaltı ile nefes alma modelleri arasındaki bu sinerjinin iyi tarafı, iki yönde çalışmasıdır. Nefes alma tarzımızı değiştirdiğimizde, düşünme ve hissetme tarzımızı da değiştirmiş oluruz ki bu da Transformasyonal Nefes tekniğinin dünyaya sunduğu en büyük hediyelerden biridir. Daha çok nefes alırsak, hayattan da daha çok şey alırız. Kolay, hızlı ve rahat şekilde nefes verdiğimizde, geçmişte kalmış veya bizim için olumsuz bu unsurları dışarı atarız. Nefes alma modelinde ne kadar açık ve bağlantılı olursak, nefes alma da bize istediğimiz şeyleri o kadar çok verir.

Böylece Transformasyonal Nefes?in üçüncü düzeyi olan ruhsal düzeye geliyoruz. Doğuda bilinçli nefes almanın gücü, asırlardır ruhsal aydınlanma aracı olarak kullanılmaktadır. Batıda bu konuya ancak son zamanlarda ilgi gösterilmeye ve akıl-beden bağlantısını araştırmaya başlanmıştır. Yaşam gücü, bilincimizi değiştirerek bilinçlilik düzeyini yükseltir ve bunu günlük yaşama bağlar. Böylece insan içinde rehberlik ve netlik kazanır. Gerçekler zaten insanın içindedir, aksaklıklar ortadan kalktığında doğal ve serbest şekilde ortaya çıkar.

Duygusal ve zihinsel olarak- Transformasyonal nefes bilinçaltını temizler: Stresi çözer ve rahat tepki vermenizi sağlar. Hücresel hafızadaki geçmişe ait tramvalarını temizler. Öfke, korku, tedirginlik, suçluluk ve üzüntü gibi bastırılmış duyguları temizler. Ruhsal düzeyde- Transformasyonal nefes bizi bilincin daha yüksek seviyelerine bağlar: Üst benliğimizle olan bağlantımızı açar. Birlik hissinin oluşmasını getirir Ruhsal hediyeleri tam olarak anlamamızı sağlar. Transformasyonal nefes daha çok sevgi, neşe ve ?kendini iyi hissetme? sunar. Transformasyonal nefes prosesi aracılığıyla nefes alma şeklinizi derin ve tam bir diafram nefesine dönüştüreceksiniz. Bu prosesle hücresel hafızanızın tüm seviyelerindeki negatif enerjiler temizlenecek ve bu sizin daha canlı, genç ve kendinizle olduğu kadar başkalarıyla da daha rahat olmanızı sağlayacak.

Transformasyonal nefesin etkili olduğu gözlemlenen alanlar:

Bağımlılık/ rehabilitasyon sigara görmede düzelme

Transformasyonal nefes seansında neler olur?

Bir saat boyunca Transformasyonal nefes ile açık bir dalga gibi nefes alacaksınız. Nefesi ağızdan alıp karından başlayarak tüm nefes sisteminizin bağlanması ve hiç beklemeden rahatça nefesi bırakmak. Ve tekrar aralıksız bir şekilde başlamak.işte bu şekil enerjetik olarak yüksek ve kapalı bir ortam yaratır ki burda transformasyon doğal bir şekilde gerçekleşir. Bu prosesi güvenli bir şekilde yaratabilmek için şunlar kullanılır: eller, vücut taraması, sesler, niyet, onaylamalar ve yüksek bilinçleri dahil etme. Seans içinde bilincin tüm seviyelerinde dönüşüm geçireceksiniz( fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal ). Her seansta doğum travmasını, geçmiş yaşam tramvalarını, baskılanmış duyguları ve negatif düşünce şekillerini güvenli ve kolay bir şekilde iyileştireceksiniz


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın