PİLATESİN FAYDALARI | ModaveKadinlar.com

yorumsuz
2 views

Moda ve Kadınlar Pilatés zayıflamaya yaramaz çünkü bu spor, daha çok iskelet ve kas sistemini geliştirmeye yönelik egzersizler bütünüdür. Ancak pilates yapan kişilerin, uyguladıkları teknikler sayesinde, kilo vermedikleri halde yaklaşık iki bedene kadar incelmeleri mümkün.!!!!

PİLATES BEL FITIĞINA YOL AÇAR MI, BEL DİSKLERİNE ZARAR VERİR Mİ?

Bélinde zaten sorun olan bir kişi, yerden kalem alırken bile belini sakatlayabilir. Ama doğru şekilde yapılan pilates, disklere zarar vermez ve bel fıtığına yol açmaz. Aksine omurgadaki duruş bozukluklarını düzelterek, kişide rahatlama etkisi yarattığı gözlemlenebilir.
Ama burada ‘doğru şekilde’ kelimesi önemlidir, yoksa küçük bir rahatsızlığı bile ateşleyebilir.Motivasyon artar …!!!!

KİŞİSEL PİLATES İLE GRUP PİLATESİ ARASINDAKİ FARKLAR NELER?

Kişiéel pilateste, eğer hoca ile yapılıyorsa, hocanın dikkati tek kişiye odaklanacağından daha doğru hareketler yapılabilir. Kişi tek başına motive olamıyorsa, grup egzersizleri ile daha iyi motivasyon sağlanabilir. Ancak ciddi duruş bozukluları olan kişilerin, daha sağlıklı sonuç alabilmeleri ve sakatlanma riskini en aza indirebilmeleri için ….bir eğitmen desteğiyle pilates yapmaları gerekir.

45 KİLOLUK BİRİ DE, 80 KİLOLUK BİRİ DE PİLATES YAPABİLİR Mİ?

Doğru şekilde olduktan sonra yapılabilir. Ancak özellikle boy ve kilo orantısında normal kilonun üzerinde olan kişiler, bir spor eğitmeni, hatta bir doktor kontrolünde spor yapmalıdır. Fazla kilolar nedeniyle hem omurga sisteminde oluşan yük, hem de efor kapasitesinin yanlış egzersizlerle zorlanması ciddi sağlık sorunlarına yol açar.

PİLATES ZAYIFLATIR MI?

Pilates esnasında çok yoğun bir kalori harcanmaz. Pilatesle zayıflamak çok mümkün olmayabilir, çünkü pilates daha çok iskelet ve kas sistemini geliştirmeye yönelik bir egzersizdir. Tabii ki kas kütleyi artırmaya yönelik bir egzersiz olduğu için kişilerin kilo verme süreci daha hızlanır. Ancak kilo vermek için mutlaka bir kardiyo egzersizi ile pilatesi desteklemek gerekir.

Pilates yapan kişilerin, uyguladıkları teknikler sayesinde, kilo vermedikleri halde yaklaşık iki bedene kadar incelmeleri mümkün. Özet olarak; tek başına zayıflatmaz ama iyi bir diyet programı ve aerobik egzersizlerle zayıflamaya yardımcı olur.

STRESTEN UZAKLAŞTIRIR

Pilates son yıllarda çok popüler oldu. Gerçekten faydası var mı?

Mucize bir egzersiz yoktur. Ne kadar çaba harcarsanız o kadar fayda sağlarsınız. Ancak omurga ve kas sistemine olan faydası yönünden başta Amerika olmak üzere tüm dünyaya yayılmış ve faydasını kanıtlayan başarılı metodlar arasında yer almıştır.

PİLATES ZİHİNSEL MOTİVASYONU NE ŞEKİLDE ETKİLER?

Pilates, vücutta, bir çeşit mutluluk hormonu olan endorfininin salgılanmasını hızlandırır. Pilates prensiplerine göre, beden bütünlüğünü sağlayarak, dengede bir duruşla egzersiz yapmak, genel konsantrasyonu oldukça artırır. Artan konsantrasyon, zaman içerisinde kişinin diğer yaşantısına da olumlu katkı sağlayacaktır. Ayrıca konsantrasyonu tam olarak sağlayarak egzersiz yapmak, stresten uzaklaşmanın da en önemli yardımcısıdır…

Moda ve Kadınlar


Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2009

Konu hakkında yorumunuzu yazın