Porselen makyaj nasıl yapılır?

yorumsuz
1 views

Moda ve Kadınlar’ın bu yazısında porselen makyaj, doğam görünüm, şık görünümlü makyaj, doğal makyaj yapımı gibi şeyler okuyup öğreneceksiniz. Hepsi bir uzman tarafından önerildiği için doğrulugu konusunda şüpheniz olmasın.

“Önce cildinizi hazırlayın. Cildi tahriş etmeyen ince granüllü bir eksfoliant ile peeling yapın, ardından nem maskesi uygulayın – Lancaster Skin Therapy Oxygen Flash Mask harika! Canlı, taze bir görünüm için her zaman ışık yansıtma özelliği olan, ince dokulu fondötenleri tercih edin. Benim favorim, Armani Skin Fabric. Eğer cildinizde fazla kusur yoksa Chanel Le Blanc de Chanel Sheer Illuminating Base’i deneyin. Bu ürün aslında bir baz, ama tek başına kullanıldığında cilde harika bir ışıltı veriyor. Allık sürdükten sonra elmacık kemiklerinizi krem rengi sedefli bir farla belirginleştirin. Bu basit hile sayesinde fotoğraflarda da harika çıkarsınız.”

DOĞAL BİR GÖRÜNÜM İÇİN

Inglot makyaj uzmanı Cem Bozkurterdem

“Fondöten ten rengiyle birebir aynı ton olmalı ki, yüz ve boyun arasında renk farkı olmasın. Göz altı kapatıcınız ise yüzünüze sürdüğünüz fondötenden en fazla bir ton açık olmalı, aksi halde hiç de doğal olmayan bir görünüm elde edersiniz. Bu arada, kazayağı

bölgesine fazla kapatıcı sürmeyin, aksi halde çizgilerin içinde birikme yapar. Fondöten sürmeden önce bir makyaj bazı uygulamak son derece önemli. Bu sayede hem makyajınızın kalıcılığı artar, hem de cildinizde daha pürüzsüz bir doku oluşturursunuz. Benim favorim, Inglot Under Make Up. Fondöteni fırça ile uygulamak da makyajınızda daha kusursuz bir etki yaratacaktır.”

YÜZ HATLARINIZI ŞEKİLLENDİRİN

MAC makyaj uzmanı Hatice Özcan

“Mükemmel bir ten makyajı için fondöten sürmeden önce mutlaka bir makyaj bazı uygulayın. Benim favorim, MAC Prep + Prime Skin. Fondöteni profesyonel bir fırçayla uygulamanız hem ürünü eşit yaymanızı sağlar, hem de kalıcılığını artırır. Saç ve kaş diplerine dikkat! Baz ve fondöten sürerken, bu bölgelerde fazla ürün kullanmayın, hiç doğal görünmez. MAC Mineralize Foundation ciltle adeta bütünleşen, harika bir fondöten. Yüzünüzün yüksek kısımlarına (elmacık kemikleri, kaş altı gibi) cilt renginizden birkaç ton açık, daha geride olan kısımlara ise (elmacık kemiğinizin hemen altı, gözkapağınızın kat kısmı gibi) birkaç ton koyu renkte pudra kullanarak yüzünüzü şekillendirebilir, üç boyutlu bir makyaj yaratabilirsiniz.”

IŞIK OYUNLARI YARATIN

Makyaj uzmanı Ali Rıza Özdemir

“İyi sonuç almak için cildin çok temiz olmasına özen gösterin. Ciltte pullanma varsa peeling uygulayın ve fondöten sürmeden önce mutlaka makyaj bazı kullanın. Benim favorim, MAC Prep + Prime. Gözlerinizde şişkinlik varsa MAC Fast Response Cream tam bir kurtarıcı. Çekimlerde, genelde ince dokusunu çok sevdiğim MAC Face & Body Foundation kullanıyorum. Daha sonra da yüzde ışık oyunları yaratmak ve hatları belirginleştirmek için çok ince yapıda bir kapatı cıyı elmacık kemiği üstüne, burun kemiğine, dudak üstüne ve çene ucuna sürüyorum.”

SAĞLIKLI BİR IŞILTI İÇİN

Ruj Makyaj Stüdyosu’ndan Seher Sander

“Cildi makyaja hazırlamak için önce bir maske uygulayın ve göz altına nemlendirici sürün – böylece kazayağı görünümü haŞşeyecektir. Göz altındaki morlukları doğal bir şekilde kapatmak için iki renk kapatıcı kullanın; göz çukuruna YSL Touche Eclat gibi turuncu pigmentli, göz pınarına ise daha açık bir ton sürün. Biri daha koyu, biri daha açık olmak üzere iki ayrı renkte fondöteniniz olsun. Alın, burun ve elmacık kemiklerinin üzerine açık renk, şakaklar, burun yanları, çene kemiği ve elmacık kemiklerinin altına daha koyu rengi uygulayın. Böylece daha yumuşak ve doğal bir görünüm yaratırsınız. Fondötenin içine bir parça Murad Firming Bronzer katarak cildinizde harika bir ışıltı elde edebilirsiniz. Daha sağlıklı bir görünüm için krem dokulu, pembe tonlarında bir allık kullanın. Armani Sheer Fluid No.2 harika bir ürün. Profesyonel bir makyajın son noktası ince dokulu pudradır. Benim favorim, MAC Prep + Prime Finishing Powder. Pudrayı sadece T bölgesine uygulamaya dikkat edin, yoksa cildinizde yaratmak için onca çabaladığınız o harika ışıltıyı yok edersiniz!”

ŞEFFAF BİR DOKU ELDE EDİN

Makyaj uzmanı Erkan Uluç

“Mutlaka önce nemlendirici sürün, ama nemlendiricinin cilde nüfuz etmesi için beş dakika bekleyin. Ben fondöteni içine bir parça nemlendirici krem ekleyerek uyguluyorum, böylece dokusu inceliyor ve yüzde maske gibi durmuyor. Göz altı kapatıcısı uygularken, amacınız kapatmak değil aydınlatmak olmalı. Bu yüzden, ince dokulu, içinde ışık yansıtıcı pigmentler bulunan ürünleri tercih edin. Pudra kullanılmasını pek tavsiye etmiyorum. Pudra sürmek makyajın daha kalıcı olmasını sağlar, ama yüzde maske görünümü yaratabilir. Pudra allıklar yerine krem allıkları tercin edin; çok daha doğal ve dayanıklıdırlar ve cilde sağlıklı bir ışıltı verirler.”


Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın