Saç Bakımı

yorumsuz
1 views

sac-bakimiSaç bakımı için bakım maskeleri ve şekillendiriciler gibi birçok ürün kullanılır. Saç bakımı denildiğinde saçla ilgili akla gelen her şey saç bakımının içine girer.

 

Bitkisel saç maskeleri saçları canlandırmak ve genellikle nem oranını dengelemek için kullanılır. Bitkisel maskeler saçınıza bakım yaptığı gibi uzamalarına da yardım eder. Bitkisel maskeleri doğru kullanmak ve ipuçlarını dikkate alarak saçlara uygulamak saç tellerinizi onarır. Bitkisel ürünlerin yanında saç bakımında değişik alternatiflerde mevcuttur. Saçlarınızı temizleyerek bakım yapmış sayılmazsınız. Bunun yanında şekillendirici kremlerle saçlarınıza istediği nemi sağlamalısınız. Durulanmayan bakım kremleri gibi yan ürünler saç bakımında size yardımcı olacaktır.

Bayanların oldukça yanlış yorumladığı saç bakımı kuaförde vakit harcamak değildir. Önemli olan saç bakımı için ürünleri hangi amaçla kullandığınızdır. Ürünleri düzgün ve zamanında kullanırsanız saçlarınız kısa sürede düzgün hale gelecektir.

Saç bakımının içine giren konulardan biride saçların boyanmasıdır. Saç boyaları ile teninize ve göz renginize uygun renkler deneyebilirsiniz. Saçlarınız daha parlak olacak ve yüzünüze renk veren saçlarla daha mutlu hissedeceksiniz.

Saç bakımında bayanların bu işi abarttığı da görülür. Her ay yapılan saç boyaları ve devamlı saçların ısı ile şekillendirilmesi saç bakımı olmaktan çıkar. Bunun yerine ihtiyaç duyulan zamanlarda saçlara işlem yapmak daha mantıklıdır. Saç bakımı yapılan maskelerin etki etme süresini uzatmak demektir. Uyguladığınız bakımlar ne kadar sağlıklıysa saçlarınızda o derece sağlıklı olacaktır.

Kaynak : www.cilt.net


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2013

Konu hakkında yorumunuzu yazın