Saç Dökülmesine Karşı Ne İyi Gelir?

yorumsuz
8 views

Eğer internette saç dökülmesi ile ilgili bir şeyler arıyorsanız, karşınıza uzun bir tonik, krem ve takviyeler listesi çıkar. Peki, bunlar gerçekten de işe yarıyor mu?

Saç dökülmesi ile ilgili az sayıda iyi ve etkili ürün bulunsa da, doğal reçetelerle desteklendiklerinde daha etkili olduklarını söyleyebiliriz.

Sabah, birçok farklı sebebe bağlı olarak tarağınızda her zamankinden daha fazla saç görebilirsiniz.

Saçlarınızdaki dökülmelerin nedeni; tiroid problemleri, bazı vitaminlerin eksikliği ya da menopoza girmeniz olabilir. Peki, saç dökülmesine ne iyi gelir?

Vitamin ve Mineral Takviyesi

Kansızlık, saç dökülmesine neden olabilir. Demir takviyeleri, kansızlığa bağlı dökülmelere iyi gelir. Ancak bu tarz bir vitamin almadan önce kan tahlili yaptırmanız gerekiyor. Çinko ve biyotin takviyeleri de saç dökülmeleri için alabileceğiniz takviyelerdir. Saçın uzamasına yardımcı olan bu takviyeler, metabolik bozuklukların iyileşmesine yardımcı oluyor.

Stresi Yönetin

Stresi günümüzde tamamen ortadan kaldırmak mümkün olmayabilir ama onu iyi yönetmek, dökülme probleminizin önüne geçebilir. Sürekli olarak dökülen saçlarınızla ilgili endişe etmek yerine, olumlu düşünmeye başlayın.

Yağ Masajı

Saç dökülmesi için evde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemleri de var. Saçlarınıza yağ ile masaj yaparak, saç derisinin ve hücrelerin canlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu, aynı zamanda vücudunuzdaki stresin azalmasını da sağlayacak.

Doğru Besinleri Tüketin

Saç dökülmesine doğal çözüm bulmanın yolu, doğru besinleri tüketmekten geçiyor. Hindistan cevizi, soğan suyu, Hindistan cevizi sütü, pancar kökü, meyan kökü, hibisküs bu besinlerin başında geliyor.

Yanlış Ürün Kullanımı

Saçlarınız için yanlış ürünler kullanmak, saç dökülmelerinin nedenleri arasında gösterilir. Kampanyadan aldığınız o saç kremi ya da saçınızda gereğinden fazla beklettiğiniz saç maskesi, uzun vadede dökülmeye neden olabilir. Ayrıca saçları kuruyken taramak, saçlarda yüksek ısı kullanmak da yine saçınıza zarar verir ve dökülmeye neden olur.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın