Saçlarda Matlaşmaya ve Dökülmeye Son..

yorumsuz
0 views

Herkesin saçıyla ilgili birçok şikayeti oluyor. Sizin şikayetiniz matlaşma ve dökülmeyle ilgiliyse, çözümü yazımızda saklı..

DÖKÜLME

Nedeni: “Yoğun stres, saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden biridir,” diyor Prof. Dr. Kerim Alpınar. Hormonal değişimler, yanlış beslenme, yaş, cinsiyet ve mevsim değişiklikleri de dökülmeyi tetikleyebilir.

ÇÖZÜM

Saç derinizi iyileştirin:

Saç dökülmesini önlemek için köke müdahale etmek gerektiğini söyleyen uzmanlar, stresin etkisiyle saç derisinde oluşan mikro-irritasyonu gidermek gerektiğini belirtiyor. La Roche Posay’inki gibi aminexil (saç telinin köke daha güçlü tutunmasını sağlar), arginin (dolaşımı hızlandırır) ve B5 vitamini (saç kökünü besler) içeren bir bakımı deneyebilirsiniz.

Doğru Şampuanı Kullanın

Vitaminlerle zenginleştirilmiş, saç derisinin sağlığını koruyan ve yıpratmadan nazikçe temizleyen bir şampuan kullanın. SP’nin saç dökülmesine karşı geliştirilen şampuanı saç direncini artırıyor ve içerdiği kafein ve mentol ile saç derisinin gerekli olan işlevlerini harekete geçiriyor.

Serumlardan destek alın

Çok yoğun dökülmelerde, düzenli kullanım sonunda serum uygulamalarıyla etkili sonuçlar alınabilir. Bioblas’ın Complex C26 içeren yüzde 100 bitkisel özlere sahip serumu hem yeni saç oluşumunu artırıyor hem de dökülmeyi azaltıyor. Bioxin’in dökülmeye karşı kürünü de deneyebilirsiniz.

Beslenmenize dikkat edin

Dermatolog Bilgehan Yılmaz, “Kilo verme kaygısı ile yapılan diyetler bazen saçlara zarar verebilir” diyor. Demir eksikliğine bağlı bir saç dökülmesi varsa mutlaka eksik demir depolarının doldurulması gerekir. Yılmaz, bazı gıda takviyelerinin kısmen de olsa saçların daha parlak ve daha hacimli görünmesini sağlayabileceğini de söylüyor.

Önerdiğimiz ürünler: Kérastase, Spécifique dökülmeye karşı şampuan, 250 ml, 44 TL; kuaförlerde. La Roche-Posay, Kerium dökülmeye karşı bakım, 125 ml; 109 TL, Astoria Ecz.; (0212) 215 21 20. Innéov, saç güçlendirici gıda takviyesi, 60 adet 74,90 TL, Kanyon Ecz.; (0212) 353 08 80. Bioxcin, saç dökülmesine karşı serum, 24 adet 90 TL, Nişantaşı Ecz.; (0212) 23216 00. Bioblas, saç dökülmesine karşı serum, 12 adet 59,90 TL; marketlerde. SP, Maxximum şampuan, 200 ml, 38 TL; kuaförlerde


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Mart 2010

Konu hakkında yorumunuzu yazın