Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin Maske Tarifleri

yorumsuz
3 views

Saçlarınızı kestirdiniz ama bu yeni halini beğenmiyor musunuz?

O eski uzun saçlarınızı özlediyseniz, onlara kavuşma sürenizi kısaltmak için, hızlı saç uzatan maske tariflerini deneyebilirsiniz.

Yaz aylarında uzun saçların kullanımı kısa saçlara göre daha zor ve bakımı daha zahmetli olsa da, saçlarınızı yaptığınızda buna değiyor.

Protein yönünden zengin bir beslenme ve vitamin ve mineral takviyeleri, saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olsa da, saç maskeleri her zaman daha fazla işe yarar.

Hangi maskeyi uygulayacağınıza karar veremiyorsanız, bu yazımızda yer alan hızlı saç uzatan maske tariflerini deneyebilirsiniz…

Hardallı Saç Maskesi

Hardalı yalnızca sosislinizi lezzetlendirmek için mi kullanıyorsunuz? Hardalı bir de saçlarınızı uzatmak için deneyin! İhtiyacınız olan malzemeler şöyle;

  • 1 yemek kaşığı hardal tozu
  • 3 yemek kaşığı sıcak su
  • 3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
  • 1 yumurta

İlk olarak hardal tozunu su ile karıştırın ve bulamaç haline getirin. Yeterli gelmezse az bir miktar daha su ilave edebilirsiniz. Ardından içerisine zeytinyağı ve çırptığınız yumurtayı da ekleyip iyi bir kıvam elde edince, karışımı saçınıza uygulayın. Bu maskeyi kuru saçlarınıza uygulayın. Maskeyi, 5-7 hafta boyunca uyguladığınızda, saçınızın uzunluğunda belirgin bir fark görmeye başlayacaksınız.

Saçları Daha Hızlı Uzatmak İçin Kürler

Saçları hızlı uzatmak için doğadan yardım alabilirsiniz. Soğan kürü ya da Hindistan cevizi sütü, saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olabilir. Bu kürü denemek için; birkaç soğanı rendeleyip çıkan suyunu 10-15 dakika boyunca kafa derinize masaj hareketleri ile uygulayın. Daha sonra şampuan ile birkaç kez durulayın.

Taze bir Hindistan cevizinin sütünü çıkardıktan sonra içerisine yarım limonun suyunu sıkın. Daha sonra birkaç damla lavanta yağı da ekleyin ve saç derinize uygulayın. Bone takın ve bu kürü 4-5 saat boyunca kafanızda bekletin. Ardından durulayın.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın