Sağlıklı Kilo Vermek İçin 10 Öneri

yorumsuz
2 views

Yazın bikininin içinde daha güzel görünmek istiyor ya da sağlıklı bir şekilde fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyor olabilirsiniz; her iki durum için de hiç bir zaman geç değildir.

Hızlı kilo vermek gibi bir hedefiniz varsa, bunu sağlıklı yollarla yapmak için biraz daha uğraşmanız gerekebilir.

Ancak hızlı kilo vermek, kısa sürede şekillenmek gibi hedeflerin; yalnızca yediklerinizden kısarak mümkün olmadığını biliyoruz. Egzersizler, haftalık menüler ve diğer formüller ile sağlıklı kilo vermek için 10 öneriyi bu yazımızda listeledik…

1. Egzersiz programını planlayın

Günlük egzersiz planlarınızı, bir kağıda not alın. Bu, daha sorumlu hissetmenize ve spor hayatınızı planlamanıza yardımcı olacaktır.

2) Egzersiz programlarınızı bölün

1 saat boyunca yürümek yerine, günlük egzersizlerini sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defaya bölebilirsiniz. Sabahları 30 dakika pilates, akşamları 30 dakika yüzme ya da yürüyüş yapabilirsiniz.

3) Rutininize çeşitler katın

Egzersiz rutininize çeşitler katmak, daha farklı kasların da çalışmasını sağlar.

4) Müzikten yararlanın

Egzersiz sırasında müzik dinlenmenin daha fazla çalışmanıza, antrenmanın ve müziğin tadını çıkarmaya yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlandı.

5) Su için

Muhtemelen bu öneriyi günün her saati, bir yerlerde görüp okuyorsunuz ancak su içmek gerçekten de kilo vermek için altın kural!

6) Öğünlerinizi kendiniz hazırlayın

Çalışıyor ya da okuyorsanız, yemekleri dışarıda yemek yerine öğünlerinizi planlamayı deneyin. Kahvaltıyı evde yapıyorsanız, öğle yemeği için yemeğinizi yanınızda taşımayı deneyin.

7) Protein alımını arttırın

Kilo vermede protein tüketimi de en az su içmek kadar önemli. Özellikle hızlı kilo verme gibi bir hedefiniz varsa, diyetinizde mutlaka protein olmalı.

8) Greyfurt tüketin

Yağ yakmada en etkili meyvelerden biri greyfurttur. Mutlaka her gün greyfurt tüketin.

9) Yeşil çay için

Kahve ve klasik siyah çay yerine, diyetinize yeşil çay ekleyin.

10) Lif alımını arttırın

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve sağlıklı kalmanın yolu liflerden geçiyor. Bu nedenle, diyetinize bol miktarda sebze ve meyve ilave etmelisiniz.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın