Sarışınların Makyaj Sırrı

yorumsuz
3 views

Dünyaca ünlü mineral makyaj markası Jane Iredale’in kurucusu Jane Iredale meslek sırlarını sarışınlara özel olarak paylaşıyor.

Sarışın da olsan esmer de olsan iyi bir makyaj için öncelikle iyi bir zemin hazırlaman gerek ki bu da cildin için doğru olan fondöteni seçmen anlamına geliyor. Ve fondöteni cilt tonuna göre seçmelisin, saç rengine göre değil. Bunun yanı sıra çoğu kadın yüzünde güneş değmiş gibi bir hava yaratmak için bronzlaştırıcı kullanıyor. Fakat bunun alt çene hattında yarattığı renk far-kını hatırlatmamız gerekecek. Peki, ten rengine uygun fondöteni nasıl seçeceksin? Alt çene hattında deneyerek; elinin üzerinde değil. Çünkü elinin rengi yüzünün renginden en az bir ton daha koyudur. Dolayısıyla elinin üzerinde ya da bileğinde aldığın sonuç senin teninle bütün olacak fondöten değildir. Eğer sen de birazcık bronzluk isteyenlerdensen toprak tonlarında ya da daha açık tonlarda bir göz farı ve allık uygula. Böylelikle küçük dokunuşlarla istediğin bronzluğa kavuşmuş olacaksın.

Önce Gözler

Doğru renkler özelliklerini gözler önüne serecek, zira teninin kaldırmayacağı renk yok denecek kadar az. Fakat makyajını yapıp hiç makyaj yapmamış gibi solgun görünmek de var. Bu yüzden sen orta tonlarda renkleri tercih etmelisin; örneğin, kahveler ve altın tonları tam sana göre. E.Funkhouser Işıltılı Farın 24 Carat altından hiç bir farkı yok neredeyse (Doğrudan satış, 47,29 TL) Daha koyularını ise yalnızca gece makyajında kullanmalısın.


Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Mayıs 2010

Konu hakkında yorumunuzu yazın