Sigara kadınları daha çok etkiliyor

yorumsuz
0 views

Moda ve Kadınlar bu makalesinde sizlere kadın sağlıgı hakkında önemli bir etken olan sigarayı açıklıyor. Sigaranın aslında kadınlar üzerinde daha fazla zararlı etkisi oldugunu araştırmalar sonucu ortaya çıktı.

İsveç, İtalya ve Fransa’da yapılan araştırmaya göre, kadın içtikleri her bir sigara erkeklere oranla kalbe beş kat daha fazla zarar verdiği ortaya çıktı. Yurt dışında ölen kişilerin sayısının beş milyonun üzerine çıkmasından dolayı bir önlem alan sağlık kuruluşları, yaptıkları araştırma ile sigaranın zararlarını tüm dünyaya yaymak istediklerini belirtti.

Üç yüz milyona yakın kişinin ölümüne neden olan hastalıkların araştırmasını yapan bilim adamları, bu hastalıkların sigaraya bağlı olduğunu belirtti. Yedi yüze yakın erkek ile dokuz yüze yakın arasında yapılan araştırmada elde edilen sonuçlar, kadınların sigaradan daha fazla etkilendikleri yönde. Araştırmaya karılan kişileri yaş, tansiyon, sosyal sınıf ve obezite olmak üzere dört gruba ayırdıklarını ve buna bağlı olarak diğer etmenlerden etkilenip etkilenmedikleri takip edildi. Kadınların tek bir sigaranın erkeklerin içtikleri beş sigaraya bedel olduğunu ve kadınların bu alışkanlıktan kurtulmak gibi bir çabaları olmadığı belirtiliyor.


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Ekim 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın