Şişkinliğe karşı şifalı bitki

yorumsuz
0 views

Şişkinliğiniz var ama doktora gitmeden tedavi olmak mı istiyorsunuz. O zaman size alternatif tıpdan yani şifalı bitkilerden bir tavsiyemiz var. Yazımızın devamını okuyarak sizde bu bitkiyi kullanın ve şişkinliğinizi sona erdirin.

Oldukça değerli bir besin olan kivi, C vitamini ve asitler yönünden zengin bir meyvedir. En önemli özelliklerinden biri sindirimi kolaylaştırarark toksin atılmasına yardımcı olmasıdır. Uzmanların önerdiği bu meyveyi şişkilik ve hazımsızlık çektiğiniz zamanlarda rahtlıkla yiyebilirsiniz. Cildinize de oldukça faydası dokunan kivi, gözeneklerinizi açarak muhteşem görünmenize yardımcı olacaktır.

Kivini kabuklarını oldukça ince bir şekilde kesin. Daha sonra ince ince dilimler halinde kesin. Cildinize yerleştirin ve 15 dakika bekleyin. Cildinizin parlamasına ve yumuşamasına neden olacaktır. Kivilerin olgunlaşmamış olmasına dikkat edin.
Kivileri soyup blendırdan geçirerek sıvı bir hal almasını sağlayın. Daha sonrabir gazlı bez yardımı ile cildinize uygulayın.

Kivi suyuna ekleyeceğiniz bir miktar kili, iyi karıştırarak krem haline gelmesini sağlayın. Maske şeklinde yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Silvelere ve yağlı ciltlere iyi gelecektir.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ekim 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın