Sivilceli Cilde Nasıl Makyaj Yapılır?

yorumsuz
3 views

Ergenlik ve yetişkinlik döneminde akne problemi yaşayan hemen herkes, sivilceler konusunda streslidir. Aktif sivilceler ve sivilce izlerini gizlemeniz gerekiyorsa, bunun kısa vadede en iyi yolu doğru makyaj uygulamasıdır.

İşe ilk olarak cildinizi nemlendirerek başlamanız gerekiyor. Bunu makyaj altı bazıyla ya da cilt tipinize uygun su bazlı bir nemlendiriciyle yapmalısınız.

Makyajın ciltte daha iyi durması için bu adım şart. Sivilceli ciltler için hem gündüz hem gece makyajı yaparken; sivilceli ve lekeli ciltlere yönelik bir fondöten tercih etmelisiniz.

Buna ek olarak iyi bir kapatıcı ve makyajı sabitleyecek transparan bir pudra, sivilceli cilt makyajı için en çok ihtiyacınız olan malzemeler…

Sivilceli Cilde Nasıl Makyaj Yapılır?

Bu videoda, “sivilceli cilde nasıl makyaj yapılmalı?” sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. İlk olarak, tıpkı diğer cilt tipleri gibi, makyaj öncesinde cilt makyaja hazırlanıyor. İlk olarak bir tonik yardımıyla gözenekler sıkılaştırılıyor. Ardından bir nemlendirici uygulanıyor ve biraz bekletilerek, cildin nemlendiriciyi iyice emmesi sağlanıyor.

Daha sonra, cilt tipine uygun, sivilceli ciltlere ve lekeleri gizlemeye yönelik bir fondöten cilde sürülüyor. Sivilceli bir cildiniz varsa, fondöteni uygulamak için parmaklarınız yerine makyaj süngerini tercih etmenizi öneriyoruz. Tabi süngerin temizliği de önemli.

Fondöteni, sünger yardımıyla kompres hareketlerle yedirin. Fondöteni yaymayın. Böylece sivilceleriniz daha etkili bir şekilde gizlenecek. Ardından aydınlatıcı uygulanarak göz altları aydınlatılıyor ve son olarak transparan pudra ile makyaj sabitleniyor. Tüm yüzünüze pudra uyguladıktan sonra, kontür uygulaması yapabilirsiniz. Bunun için saç çizgileriniz ve elmacık kemiklerinizin altına allık uygulayın. Tüm bu işlemler bittikten sonra, makyajı sabitlemek için yüz spreyi kullanabilirsiniz. Son olarak gideceğiniz yere uygun bir göz makyajı da yaptıktan sonra makyajınızı tamamlamış olacaksınız.


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın