Spor yaparak zayıflamak

yorumsuz
0 views

Kendimizi aç bırakarak eziyet etmeden zayıflamak her zaman için doktorların tavsiye ettiği bir yoldur. Spor yaparak ise zayıflamak sağlıgımız için en uygun olanıdır.

Spor yapmanın zayıflama dışında faydaları saymakala bitmez. Kalp damar sağlığı ve ruh sağlığımız içinde faydası küçümsenmeyecek kadar fazladır.

İşte spor yaparak zayıflamak isteyenlerin bilmesi gereken önemli satırlar.

Öncelikle hareketlerinizi arttırmalısınız. Evde yaptığınız işler, ya da çalışırken masa başındaki hareketlerden bahsetmiyoruz. Günde 1 saatini ayırarak yapacağınız hareketlerden bahsediyoruz.

Hergün, bisiklete binmek sizin 270 kalori harcamanızı sağlar
Yoga yapmak, 160 kalori yakmanızı,
Masa tenisi, 290 kalori,
Yüzme ve yürüyüş 200 ile 300 kalori harcamanızı sağlar
Evde yapacağınız egzersizler ya da en kolay hergün yapacağınız yürüyüşle hem forma girip, hem kilo vereceğinizi unutmayın. Tabi bunları yaparken unlu mamulerden uzak durup, sebze ve salata ağırlıklı gıdalara yönelmelisiniz.

Bunları düzenli uyguladığınız zaan çok kısa süre içinde kilolarla başınız dertten kurtulacaktır.

Spor yaparak zayıflamak konusu için sorularınızı ve olumlu yada olumsuz yorumlarınızı alt kısımda yer alan yorum formunu kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Unutmayınız ki göndereceğiniz her yorum bizlere daha faydalı paylaşımlar yapmamıza yardımcı olacaktır. Hayırlı, huzurlu ve sağlıklı günler dileriz.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ekim 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın