Su İçmek Zayıflatır Mı?

yorumsuz
7 views

Tatile çıkmaya hazırlandığımız şu günlerde, zayıflama konusu çok daha önemli bir hale geldi.

Hayal ettiğimiz bikininin içine girebilmek için biz kadınlar yoğun bir programa girmeye çalışırken, bir yandan da bize daha fazla kilo verdirecek formülleri arıyoruz.Bizce, zayıflamak isteyen bir insanın yapabileceği en iyi şeylerden biri bol bol su içmektir.

Günlük içtiğiniz su miktarını arttırdığınızda, yağ yakımını arttırabilir ve daha kısa sürede ince bir bele sahip olabilirsiniz.Yaz sezonu için hayal ettiğiniz o bikini ya da mağazada gördüğünüz o mini elbisenin içine girebilmenin dışında, sağlığınıza kavuşmak için mutlaka su içmelisiniz. Uzmanlar, günlük içilmesi gereken su miktarının 8 bardak olduğunu belirtiyor.

Zayıflamak İçin Su İçin!

Zayıflama hedefiniz varsa, bu miktarı minimum olarak belirlemelisiniz. 8-12 bardak, zayıflamak için içmeniz gereken su miktarıdır. Bunun yanında tuz ve şeker oranı düşük, sebze meyve ve yağsız proteinin bol olduğu, her öğünde salata ve yeşilliklere yer verdiğiniz ve tam tahıllı gıdalar tükettiğiniz bir diyet uygularsanız, tatile çıkana kadar o istediğiniz elbisenin içine girmemek için hiç bir nedeniniz yok. Kadınlar için zayıflamak, güzel görünmekle eş değerdir.

Çoğu zaman sağlıklı olmaktan çok daha önem verilen güzel görünme isteği, bir kadına her şeyi yaptırabilir. Düşük kalorili bir diyet yapmadan ya da öğünlerinizi kısıtlamadan da zayıflayabilirsiniz. İşin sırrı, yediklerinizden daha fazla kalori harcamakta geçiyor. Bunu da bol bol ter atacağınız bir egzersiz ve kaybettiğiniz suyu geri kazandıracak su tüketimi oluşturuyor.

Ne kadar çok su içerseniz, yağ yakımınız da o kadar hızlı olur. Tabi her şeyde olduğu gibi, su içmenin de fazlasının zararlı olduğunu unutmamak gerekiyor. Geçtiğimiz yıllarda bir kadının, günde 6 litre su içtiğini ve daha sonra hastaneye kaldırıldığını okumuştum. Bu tip bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, zayıflamak için önerimiz; günde 2.5- 3 litre su içmeniz. Bu miktar, zayıflamak için çok yararlı olacaktır.


Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın