Uykunun Zayıflamaya Etkileri

yorumsuz
1 views

Kadınlar arasında pek çok dedikodu yayar ve çoğu ise inanır. İşte bu yöntemle bir kaç zayıflama yolu da aslında türemiştir. Ama bazende o yayılan söylentiler gerçektende işe yarayabilir. Bizde bir söylentiyi araştırdık ve baktık ki sonunda neler çıktı. Son günlerin en moda zayıflama şekli uyurken kilo vermek. Uyku diyeti sayesinde mutlu bir şekilde zayıflamanız ve kendinizi daha dinç hissetmeniz mümkün. Üstelik bu diyet için sadece rahat bir yatağa ve sessiz bir odaya ihtiyacınız olacak.

Gün içerisinde  vücudun ihtiyacı olan vitamin ve hormanlar  sağlıklı bir uyku ortamında salgılanır. Bunun için de bilim adamları;  yataktan kalktıklarında kendilerini yorgun hissetmeyen insanların gün içerisinde mutlu ve enerjik olduklarını vurguluyorlar.

Uyku diyeti Kuralları;

– Her gün aynı saatte yatmalı ve aynı saatte kalkmalısınız. Toplam uyku saatiniz 7 olmalıdır. Uzmanlar yapılan araştırmalar sonucunda kilo veren kişilerin 6 ile 8 saat arasında tamamen huzurlu bir uyku çektiklerini ve bu sayede zayıfladıklarını belirtiyorlar.

– Kahve içmeyi seviyorsanız mutlaka sabah saatlerinde tüketin. Öğleden sonraları ise kesinlikle kafein tüketmeyin ve mümkünse bol su için.

– Gün içerisinde yaptığınız egzersizlerinizi erken saatte yapın. Geç saatlerde yapılan egzersizler uyumanızı engelleyecektir.

– Akşam yatmadan en az 3 saat önce kesinlikle alkol kullanmayın, alkol uykunuzun kaçmasına ve uyku düzeninizin bozulmasına neden olur.

Yemek Kuralları;

– Her sabah mutlaka kahvaltınızı yapın ve bunu alışkanlık haline getirin. Kahvaltınızın protein ağırlıklı olması gün içerisinde daha dinç olmanızı sağlar. Sabah kahvaltılarınızda beyaz ekmek, şeker ve mısır gevreğini kesinlikle tüketmeyin.

– Gün içerisinde yediğiniz yemek porsiyonlarını küçültün ve mutlaka en az 6 öğün yemek yiyin. Akşam 7 den sonra ise bir şey yememeye özen gösterin.

– Yatmadan önce aşırı açlık hissediyorsanız bir bardak ılık süt ve iki dilim kepekli kek yiyebilirsiniz ama bunu sürekli hale getirmemeye özen gösterin.

–  Akşam yemeğiniz protein ve kalsiyum içeriyor olmalı. Karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durun.

– Gün içerisinde mutlaka demir açısından zengin gıdalar öğünlerinizde bulunsun.


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Ağustos 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın